Психологічна допомога вагітним жінкам

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Вагітність – це завжди хвилюючий період, пов’язаний з подоланням переживань і труднощів. Майбутня мама часто відчуває суперечливі почуття до себе і малюкові, який розвивається всередині. Вона вимагає підтримки з боку. Багато факторів впливає на перебіг вагітності і стан жінки: соціальний стан, матеріальний достаток, наявність хронічних захворювань [2]. Іноді без психологічної допомоги вагітним жінкам просто не обійтися. Набути психічний спокій дуже важливо, щоб зрозуміти, прийняти і полюбити свій стан. Це можна зробити анонімно, абсолютно безкоштовно онлайн на лінії допомоги Helpline. Гармонія між собою і майбутньою дитиною дуже важлива.

Кому необхідно психологічне консультування?

Психологічна допомога при вагітності необхідна в першу чергу майбутній мамі. Деякі жінки намагаються знайти відповіді на ці запитання в Інтернеті, хтось звертається до лікаря в медичний або перинатальний центр, а хтось – до психолога. Часто трапляється так, що виникає сильний страх від аналізу інформації, яка надійшла від друзів і знайомих, була прочитана в мережі [3].

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Асоціація акушерів-гінекологів України стверджує, що успішне проходження вагітності і пологів, а також здоров’я майбутнього малюка на 50% залежить емоційного стану вагітної жінки. Найнебезпечнішим є депресія на фоні зміни гормонального фону. Буває, жінка не розуміє, що прийшла пора звернутися за психологічною підтримкою вагітних, а коли приходить усвідомлення, то доводиться працювати з наслідками.

Однак не тільки майбутнім мамам може знадобитися психологічна підтримка. Часто чоловіки не менше переживають щодо появи малюка. Дуже добре, якщо пара разом буде долати всі труднощі. У кожного може бути складний період, проте він пройде і настане світла смуга подій.

В яких випадках потрібні психологічні консультації вагітним?

Багато майбутні батьки бажають детально підготуватися до появи дитини у своїй родині.

Не завжди вагітність бажана. Трапляється так, що жінка бажає перервати її з різних причин. Це допускається на терміні до 12 тижнів. Однак дуже часто потім настає депресія через сильного стресу. Молода жінка шкодує про прийняте рішення, а повернути вже нічого не можливо. Подолати страх і біль не завжди виходить сам на сам. Щоб не шкодувати про зроблене, необхідно зважити всі аргументи. Безкоштовна психологічна допомога вагітним носить конфіденційний характер і допомагає усвідомлено приймати рішення [1].

Існує ряд інших випадків, коли психологічна допомога вагітним онлайн стане кращим рішенням. Фахівці асоціації акушерів-гінекологів України радять звернутися на лінію довіри, якщо:

  • виникають проблеми в протіканні вагітності;
  • жінка боїться за свою майбутню дитину;
  • є досвід неблагополучної вагітності;
  • є проблеми з дітонародженням;
  • жінка сумнівається, чи варто зберігати дитя.

Будь-яка стресова ситуація або страх не повинні залишатися всередині людини. Психолог для вагітних – це перший друг, розуміє суть будь-якої проблеми зсередини. Іноді просто досить виговоритися, щоб не шкодувати про свої вчинки [4]. Отримати підтримку анонімно можна на лінії допомоги Helpline. Психологічна робота з вагітними не нав’язує свою думку, вона допомагає прийняти правильне рішення самостійно.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Використані джерела:

  1. Інструкція про порядок проведення операции штучного переривані вагітності, форм первинної облікової документації та інструкцій относительно їх Заповнення. Наказ Міністерства Охорони Здоров’я України № 508 від 20.07.2006 р.
  2. Айвазян О.Б. Розвиток тілесного та емоційного досвіду жінки в період вагітності: Діc. канд. психол. наук. – М., 2005. – С. 219-224.
  3. Брутман В.І., Варга А.Я., Родіонова М.С. (1998). Вивчення станів свідомості на різних етапах репродуктивного періоду жінок. Соціальне і душевне здоров’я дитини і сім’ї: захист, допомогу, повернення в життя. – М. – С. 142-143.
  4. Брутман В.І., Філіппова Г.Г., Хамітова І.Ю. (2002). Динаміка психологічного стану жінок під час вагітності та після пологів // Питання психології. 6: 49-57.
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
види абортів
Види абортів – методи переривання вагітності

Види абортів в залежності від термінів і способів переривання вагітності! Можливі ускладнення під час проведення аборту і після! Які терміни початку використання контрацепції після аборту? Читайте інформацію на Helpline

Читати далі »
аборт на малых сроках
Як перервати вагітність на ранніх термінах – переривання вагітності на ранньому терміні

Які бувають аборти на ранніх термінах і їх наслідки? Як визначити вагітність на ранніх термінах і що робити далі? Читайте рекомендації гінекологів про запобігання вагітності на ранньому терміні

Читати далі »