Скільки коштує аборт на пізньому терміні

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Одне з основних завдань фахівців медичної сфери на сьогоднішній день – охорона репродуктивного здоров’я жінки, а також зниження кількості материнської захворюваності та смертності, пов’язаної з тяжкою вагітністю. Тому в особливих випадках (виключно за медичними чи соціальними показаннями) проводяться абортивні втручання.

Про те, які патології входять до переліку показань до аборту, які є протипоказання та ціни переривання вагітності на пізніх термінах ми розповімо в цій статті.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаємо та допоможемо

Що таке аборт? види абортів

Аборт – це штучне або мимовільне припинення вагітності, яке не проходить безвісти для жіночого здоров’я. Штучне переривання проводиться фахівцем і можливе як за бажанням жінки (до 12 тижнів), так і за певними показаннями (до 22 тижнів) [4] .

Існує негласне правило: чим більше термін вагітності, що розвивається, тим серйознішими можуть бути наслідки аборту для організму. Тому, перш ніж вирішиться і зробити цю процедуру, ретельно зважте всі деталі та порадьтеся з фахівцями. Також Ви можете зателефонувати на гарячу лінію Центру підтримки вагітних та отримати безкоштовну анонімну консультацію. Тут Вам допоможуть прийняти правильне рішення та ніколи не засудять.

Залежно від термінів та способу переривання вагітності розрізняють такі види абортів:

 1. медикаментозний (з використанням фармацевтичних препаратів);
 2. вакуумний (витяг плодового яйця за допомогою спеціального інструменту – вакуум-аспіратора);
 3. хірургічний (інструментальне видалення плодового яйця із порожнини матки з вишкрібанням її стінок).

За бажанням жінки проводяться тільки фармаборт і вакуум-аспірація в ранній період до 7-8 тижнів. Хірургічний аборт проводиться терміном від 12 до 22 тижнів за медичними показаннями. Інструментальний аборт на термінах 9-12 тижнів – вимушений захід, пов’язаний з протипоказаннями до переривання таблетками та вакуумної аспірації [3] .

Найбезпечніший у конкретному випадку метод визначає лікар акушер-гінеколог, але остаточне рішення приймає пацієнтка.

Показання та протипоказання до проведення пізнього аборту

Переривання вагітності на різних стадіях – це різні процедури. Остаточне рішення ухвалюється після повного гінекологічного обстеження. Це необхідно для того, щоб врахувати можливі ризики та негативні наслідки для організму.

Пізні аборти проводяться за медичними та соціальними показаннями, що регламентуються Наказом МОЗ України № 423 від 24 травня 2013 [1] . Показання можуть стосуватися як матері, і плода. До таких відносяться:

 • завмерша вагітність;
 • неповний медикаментозний або мимовільний аборт;
 • несумісні із життям аномалії розвитку плода;
 • серйозні захворювання у матері;
 • загроза життю та здоров’ю жінки [2] .

Також існують певні протипоказання до проведення пізнього переривання вагітності:

 • Запальні захворювання та інфекції сечостатевої системи;
 • Порушення згортання крові;
 • наявність абсцесів або гнійних вогнищ незалежно від їх локалізації;
 • Алергія на лікарські препарати;
 • Термін менше 6 місяців від попереднього абортивного втручання.

Відповідно до закону маніпуляцію повинен проводити сертифікований спеціаліст у медичній клініці, яка має відповідну ліцензію. В іншому випадку аборт класифікується як кримінальний і за нього передбачено відповідальність [5] .

Ціни на пізній аборт в Україні.

Відповісти на запитання «Скільки коштує аборт на пізньому терміні?» однозначно складно, оскільки ціноутворення залежить від: компетенції лікаря, умов клініці, складності проведення процедури, обраної методики тощо.

В середньому по країні:

 • аборт на 14 тижні ціна – 2000-3500 грн;
 • аборт на 15 тижні ціна – 2500-4000 грн;
 • аборт на 16 тижні ціна – 2500-4500 грн.

Чим пізніше робити переривання вагітності, тим це коштуватиме дорожче. Щодня збільшує ризик виникнення ускладнень. Тому краще не чекати крайнього терміну і приймати виважене рішення, а, якщо є необхідність – зверніться до психологів HelpLine, вони допоможуть Вам знайти вихід із ситуації.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаємо та допоможемо

Використані джерела:

 1. Наказ МОЗ України №423 від 24 травня 2013 року;
 2. Перелік медичний показань проведення штучного переривані вагітності від 12 до 24 тіжнів. Додаток до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.11.1993 р. №926;
 3. Планування сім’ї. Клінічний протокол / Затверджено для використання наказом МОЗ України від 27.12.2006 р. №905;
 4. Аборти та Контрацепція в Україні. Стратегічна оцінка політики, програм та ДОСЛІДЖЕНЬ. – Міністерство охорони здоров’я України, ВООЗ, 2008
 5. ВООЗ, Безпечний аборт: рекомендації для систем охорони здоров’я з питань політики і практики. Друге видання. 2012 р
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
Заборона абортів в Польщі
Заборона абортів в Польщі

Заборонені чи аборти в Польщі? Реакція суспільства на заборону абортів в Польщі після рішення Конституційного Суду в 2020 році! Як вплинув заборона абортів на соціальне життя поляків? Читайте інформацію на Helpline

Читати далі »