Скільки коштує медикаментозний аборт?

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Однозначно відповісти на питання скільки коштує переривання вагітності таблетками складно, тому що цю послугу надає безліч медичних закладів, відповідно ціна фармаборту відрізняється.

З різних причин жінка вирішується перервати вагітність і вибирає один із способів це зробити. Деколи пацієнтка навіть не усвідомлює, що така безневинна на перший погляд процедура, як фармаборт може призвести до неминучих ускладнень для організму. Тому, якщо Ви таки зважилися на цю антигуманну процедуру, розберіться в її суті, добре подумайте, а в разі потреби зверніться за підтримкою до спеціалістів гарячої лінії підтримки вагітних HelpLine.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаємо та допоможемо

Розрізняють такі сучасні методи аборту:

 1. Медикаментозний (таблетований);
 2. Вакуумний (міні-аборт);
 3. Хірургічний (інструментальний).

Той чи інший спосіб вибирається лікарем залежно від терміну вагітності, стану здоров’я жінки та анамнезу [2] . Пацієнта ж обирає процедуру на підставу консультування та надання інформації про ефективність методу, показання та протипоказання, ризики ускладнень.

ВООЗ визнала хірургічний аборт застарілим методом та не рекомендує його для застосування у клінічній практиці при припиненні вагітності [1] . Але, на жаль, у нашій країні ця маніпуляція досі практикується.

Особливості проведення аборту таблетками

Перш ніж розібратися скільки коштує зробити медикаментозний аборт , давайте розглянемо суть цього сучасного та високоефективного методу. Проводиться він на ранніх термінах (до 8 тижнів вагітності) із застосуванням спеціальних таблетованих засобів [5] .

Препарати, сертифіковані в Україні для проведення фармаборту:

 • Міфепрістон, таблетки 200 мг;
 • Мізопростол, пігулки 200 мкг.

Перед призначенням процедури гінеколог дає пацієнтці направлення на ультразвукове дослідження плода (підтвердження точного терміну вагітності). Також береться мазок на флору і призначаються загальні лабораторні аналізи. За відсутності протипоказань лікар призначає день проведення медикаментозного переривання вагітності.

Під час візиту пацієнтка приймає препарат, який блокує вироблення активних речовин, необхідних для нормального перебігу вагітності. В результаті ембріон гине і виводиться із порожнини матки [4] .

Здебільшого медикаментозний аборт проводиться у комерційних медичних клініках, які мають відповідні дозволи. Препарати, які стимулюють переривання, не можна купити в аптеці, право доступу до них має тільки медичний центр.

Медичні протипоказання та ускладнення після проведення

Переривання вагітності таблетками, як та інші способи аборту, має протипоказання до проведення. До них відносяться:

 • Позаматкова вагітність;
 • Вагітність на строк більше 42 днів затримки;
 • Індивідуальна непереносимість лікарських засобів;
 • Ниркова та печінкова недостатність;
 • низький рівень гемоглобіну;
 • захворювання ендокринної системи;
 • Захворювання органів сечостатевої системи;
 • Захворювання ШКТ;
 • Період лактації та ін [3] .

За даними досліджень фармакологічний аборт ефективний у 95 зі 100 випадків. Зрідка зустрічаються такі ускладнення як непереносимість препаратів та неповний аборт.

Деякі жінки відзначають такі побічні ефекти як нудота, блювання, діарея, підвищення температури, слабкість та запаморочення. Також рідко зустрічаються вагінальні кровотечі та біль, пов’язаний зі скороченням матки. Інфекційні ускладнення після фармаборту становлять менше ніж 1%.

Будь-яке припинення вагітності є стресом для жінки, а наслідки його можуть бути фатальними. Тому приймайте рішення виважено!

Вартість медикаментозного переривання вагітності у різних містах України може відрізнятись. Так як вона складається з багатьох факторів: технічного оснащення клініки, компетенції лікаря, місця розташування та багато іншого. У Києві ціна такого аборту коливається у межах від 2500 до 7000 грн. У Запоріжжі, Херсоні, Вінниці, Дніпропетровську вартість 2000-6000 грн.

Вибирайте лише перевірені медичні заклади та кваліфікованих фахівців. Це не гарантує відсутність негативних наслідків, проте може знизити ризик виникнення!

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаємо та допоможемо

Використані джерела:

 • ВООЗ, Безпечний аборт: рекомендації для систем охорони здоров’я з питань політики і практики. Друге видання. 2012;
 • Декларація Стосовно медичного аборту. Прийнята до Осло 08.1970 р.;
 • Довідник з питань репродуктивного здоров’я / за ред. Н. Г. Гойди. – К.: Вид-во Раєвського, 2004;
 • Абрамченко В.В., Гусєва О.М. Медикаментозний аборт. – СПб.: ЕЛБІ-СПБ, 2005;
 • Городничева Ж.А., Савельєва І.С. Медикаментозний аборт // Питання гінекології, акушерства та перинатології. – 2005;
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
Де зробити аборт на великому терміні
Де зробити аборт на великому терміні?

До якого терміну можна робити аборт в Україні? Як проведення аборту вплине на вагітність в майбутньому? Якщо ви опинилися в складній ситуації, фахівці лінії допомоги при позапланової вагітності 0 800 300 375. Чи готові розділити всі негаразди анонімно і безкоштовно | Helpline

Читати далі »
Міні-аборт
Міні аборт – як проходить вакуум аспірація?

Що таке вакуум-аспірація? Чим небезпечний міні-аборт і які можуть бути ускладнення? Читайте думку гінекологів України. Є питання чи потрібна психологічна допомога, телефонуйте на гарячу лінію за телефоном 0 800 300 375 | HelpLine

Читати далі »