Який аборт краще – який аборт краще робити на ранніх термінах?

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Аборт – це втручання, в ході якого відбувається штучне переривання вагітності на терміни максимум до 22 тижнів. Це не лікувальна процедура, а маніпуляція, припиняє життєдіяльність живого організму, яка до того ж загрожує жінці серйозними ускладненнями.

За даними МОЗ України, щороку в країні роблять майже 50 000 абортів, і ця цифра постійно збільшується [4].

Опинившись у складній ситуації, багато жінок наважуються на аборт, вважаючи його єдиним способом вирішити проблему. Якщо ви одна з них – не поспішайте. Задумайтесь про наслідки цього кроку, передзвоніть на гарячу лінію і отримаєте кваліфіковану підтримку. Якщо для переривання вагітності є вагомі підстави, наші фахівці розкажуть, який аборт краще зробити на ранньому терміні: медикаментозний аборт або вакуум. Що краще з цих видів у вашій ситуації – остаточний висновок зробить лікар [2].

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Що таке аборти

Аборт є процедурою, яка виконується в гінекологічному відділенні багатьох лікувальних установ. Маніпуляція використовується для переривання небажаної вагітності. Підставою для аборту можуть бути як медичні показання, так і бажання самої жінки, в найближчі плани якої не входить народження малюка [1].

Сьогодні є кілька способів переривання вагітності:

 • медикаментозний;
 • вакуумний;
 • хірургічний.

Для того щоб розуміти, що краще – аборт або таблетки, необхідно ознайомитися з нюансами зазначених процедур. Все про варіанти абортів розкажуть фахівці гарячої лінії. Вони роз’яснять, що краще – вакуум або медикаментозний аборт, і які переваги і недоліки має кожен з цих методів [3].

Методи переривання вагітності

У сучасних клініках для переривання вагітності застосовуються три основні методи медичних абортів:

 1. Медикаментозний. Вважається найбільш щадним способом, який може застосовуватися до 7-тижневого терміну. Пацієнтка приймає гормональний препарат, який блокує вироблення простагландинів і прогестинів, необхідних для прогресування вагітності. В результаті ембріон гине і виводиться з порожнини матки. На перший погляд може здатися, що краще медикаментозний аборт або вакуумний. Однак потрібно враховувати, що ці методи не так нешкідливі. Після таблетованого аборту у жінки може виникнути маткова кровотеча. Крім того, іноді він ускладнюється надмірним скороченням матки, нудотою і блювотою, порушенням серцевого ритму та ін. [5].
 2. Вакуумний. Процедуру дозволено проводити, якщо термін вагітності не перевищує 12 тижнів. Суть полягає в вакуумної аспірації плодового яйця з порожнини матки за допомогою спеціального катетера. Незважаючи на малу травматичність, цей метод небезпечний ускладненнями – виникненням болю внизу живота, порушенням менструального циклу, гормональним збоєм, викиднями при наступних вагітностях [6].
 3. Хірургічний. Цей вид аборту може проводитися до 22 тижнів вагітності. У процесі втручання лікар вискоблює кюреткой вміст матки разом з ембріоном – цілком або частинами. Ефективність цієї процедури стовідсоткова, проте вона вважається найнебезпечнішою і вимагає застосування загального наркозу. Якщо вас турбує питання, що краще медикаментозний аборт або чистка, то відповідь однозначна. Переважно зупинити свій вибір на менш травматичних способах – таблетированном або вакуумному. Хірургічний аборт загрожує серйозними наслідками – від розвитку важких кровотеч і безпліддя до летального результату [5].

Неможливо вибрати по-справжньому «хороший» спосіб аборту. Всі методики несуть в собі загрозу здоров’ю і навіть життю жінки. Якщо життєві обставини складаються так, що переривання вагітності уникнути неможливо, зверніться на гарячу лінію. Наші фахівці розкажуть, який аборт краще на ранніх термінах і, можливо, убережуть вас від необдуманого вчинку і його несприятливих наслідків.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Використані джерела:

 1. Абдуева Р. Морально-етичні аспекти проблеми штучного аборту [Електронний ресурс] / Р. Абдуева.
 2. Антипова Н. Д. Аборт як етична проблема: дис. кандидата філ. наук: 09.00.05. / Антипова Н. Д. – М., 2005. – 120 с.
 3. Всеукраїнська конференція «Аборт. Заперечення права на життя »[Електронний ресурс].
 4. Основи законодавства про охорону здоров’я: Закон України №2801-XII від 19 листопада 1992 року // Відомості Верховної Ради України. –
  1993. – № 4. – У розділі ст. 19
 5. Фредина О. «Аборт для української жінки – це звичних явіще.» [Електронний ресурс]
 6. Фролова О. Г. Аборт (медико-соціальні та клінічні аспекти) / О. Г. Фролова та ін. – М .: Тріада – Х, 2003. – 160 с.
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
ціна на міні аборт
Міні аборт – ціна?

Що таке міні-аборт? Яка ціна на вакуумний аборт? Які особливості вакуумного аборту? Скільки коштує мікроаборт? Якщо Ви опинилися у складній ситуації, то наші спеціалісти допоможуть 0 800 300 375 | HelpLine

Читати далі »