Як записатися на медикаментозний аборт?

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Аборт за своєю суттю є процедурою, в ході якої штучно переривають вагітність. Підставою для проведення цього втручання може бути як особисте бажання пацієнтки, так і медичні показання. Для максимального збереження репродуктивного здоров’я жінки та зниження ризиків розвитку ускладнень перевагу потрібно віддавати максимально безпечним методам, до яких відноситься медикаментозний аборт [3].

Якщо рішення про переривання вагітності прийнято однозначно, не потрібно тягнути з часом, так як записатися на медикаментозний аборт в клініку можна тільки на ранньому терміні, що не перевищує 7 тижнів [4]. Перед цим потрібно зважити всі «за» і «проти», так як цей крок може мати невтішні наслідки і назавжди перекреслити можливість стати матір’ю. Зателефонуйте на телефон довіри – наші оператори нададуть психологічну підтримку і розкажуть про всі ризики аборту.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Як записатися на медикаментозний аборт

Перед тим як буде призначений день проведення аборту, пацієнтці необхідно прийти на прийом до лікаря-гінеколога, який переконається в наявності вагітності і призначить обстеження для виключення протипоказань до процедури:

 • мазок на мікрофлору піхви;
 • аналіз крові на ІПСШ, ВІЛ, гепатит В, С;
 • загальні аналізи крові та сечі;
 • аналіз на групу крові і резус-фактор;
 • коагулограмму;
 • аналіз на рівень ХГЧ;
 • УЗД органів малого тазу [3].

Що потрібно знати про медичне аборті

Сама по собі процедура нескладна. Вона проводиться під контролем лікаря, який підбирає дозування препарату, що викликає відторгнення плодового яйця і провокуючого його вихід з матки природним шляхом. Сьогодні найбільш часто використовуються препарати міфепристон і мифегин [1].

Після медичного аборту пацієнтка повинна кілька годин перебувати в клініці, щоб лікар мав можливість вчасно відреагувати на появу негативних наслідків процедури і вжити заходів щодо їх усунення [3].

Незважаючи на те, що в порівнянні з хірургічним абортом, медикаментозний вважається менш небезпечним, ця процедура також загрожує ускладненнями: кровотечею, порушенням менструального циклу і неможливістю виносити здорового малюка в майбутньому [2]. Тому не варто поспішати з рішенням робити аборт, яким би способом він не виконувався, так як записатися на медикаментозний аборт просто, але шкодувати про це доведеться все життя. Зателефонуйте на телефон довіри, консультація фахівців нашого центру буде вам корисною, адже ціна питання – ваше здоров’я і життя маленького живої істоти.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Використані джерела:

 1. Абашин В. Г. Переривання вагітності в першому триместрі препаратом мифегин / Абашин В. Г, Кузнєцова Т. В., Петросян AC і ін. //Акушерство і гінекологія. – 2000. – №6. – С. 40-42.
 2. Адамова Г. М. Навчальний курс по планування сім’ї та репродуктивного здоров’ю / Адамова Г. М., Аста-Марія Кенією, О. М. Бабенко та ін. // Посібник для викладача. Разом до здоров’я. Проект покращення планування сім’ї та репродуктивного здоров’я в Україні. – Київ; 2006, – 633 с.
 3. Жук С. І. Медикаментозний аборт: досвід застосування і перспективи / Жук С. І., Додон І. Е. // Репродуктивне здоров’я жінки. – 2003. – №2. – С. 12-13.
 4. Сінчіхін С. Г. Оцінка ефективності алгоритму медикаментозного переривання вагітності і Постабортний реабілітації / Сінчіхін С. П. Маміев О. Б. // Гінекологія. – 2008. – №1, Т. 10. – С. 18-22.
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
Перший аборт і його наслідки
Перший аборт і його наслідки – небезпечно робити аборт при першій вагітності

Часті ризики і наслідки першого аборту у родили! Як уникнути трагічних наслідків після першого аборту? Якщо у вас немає людини, до якого можна звернутися в скрутну хвилину, зателефонуйте за телефоном довіри 0 800 300 375 Helpline

Читати далі »
Чи боляче робити аборт без наркозу
Чи боляче робити аборт без наркозу?

Що таке медикаментозний аборт, і які відчуття після нього? Читайте думку фахівців про те, чи боляче робити медикаментозний аборт? Якщо ви перебуваєте в складній ситуації, ми допоможемо вам впоратися з психологічним стресом 0 800 300 375 Helpline

Читати далі »