Медикаментозний аборт – шкідливо? Наслідки таблетованого аборту

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Медичний аборт – це маніпуляція, яку проводять з метою штучного переривання вагітності на ранніх термінах. Аборт в умовах клініки може бути виконаний хірургічним, вакуумним або таблетованих методом. Останній спосіб багато жінок помилково вважають найбільш безпечним, не вдаючись у подробиці про те, яке наслідок після медикаментозного аборту може виникнути і як це позначиться на їхньому фінансовому стані здоров’я в майбутньому. Чи небезпечний медикаментозний аборт? [3]

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Будь-яке втручання в життя жіночого організму загрожує розвитком згубних ускладнень. Не є винятком і фармаборта. Наслідки цієї процедури можуть бути найрізноманітнішими: від появи психологічних проблем до розвитку серйозних захворювань, які потребують тривалого лікування [2].

Медикаментозне переривання вагітності: ускладнення, суть процедури

Медикаментозний аборт – це сучасна методика, що дозволяє перервати вагітність на терміні до 9 тижнів без застосування хірургічного втручання, завдяки чому не травмується матка. Однак ускладнення після різкого припинення вагітності не виключені.

таблетки для аборту

Медикаментозний препарат, який вводиться для аборту, зупиняє розвиток ембріона і сприяє виведенню його з організму. Зазвичай використовують Мифепристон або Мизопростол [4].

Рішення про застосування такого методу приймає гінеколог після підтвердження вагітності за допомогою огляду, тестів на ХГЧ, ультразвукового дослідження. Попереднє обстеження проводиться з метою виключення позаматкової вагітності [1].

Далі пацієнтка приймає таблетку і кілька годин знаходиться в клініці під наглядом лікаря, який своєчасно реагує на можливі ускладнення після медаборта. Ефект вважається досягнутим при появі у жінки кров’яних виділень, що нагадують менструальні. Так відбувається виведення плідного яйця. Це очікувані наслідки таблетки для аборту. Через пару діб жінці необхідно з’явитися на УЗД, щоб переконатися у відсутності залишків плодового яйця в матці [4].

Наслідки після аборту таблетками

Прийом фармпрепарата може супроводжуватися розвитком побічних ефектів:

 • підвищенням температури тіла;
 • нудотою і блювотою;
 • діареєю;
 • слабкістю;
 • запамороченням.

У нормі ці негативні симптоми проходять самостійно через деякий час [4].

Медикаментозний аборт: ускладнення, ризики, терміни і наслідки

За словами головного акушера-гінеколога України, доктора медичних наук, професора В’ячеслава Камінського, ускладнення при медикаментозному аборті виникають у кожної п’ятої пацієнтки. Згідно зі статистикою ВООЗ, до них в першу чергу відносять неповний аборт і прогресуючу вагітність. У рідкісних випадках виникає ендометрит.

Мінусами медикаментозного аборту є вагінальні кровотечі і болю, пов’язані з викиднем. При виражених абдомінальних болях призначається прийом знеболюючих і спазмолітичних засобів. Інтенсивні крововтрати купіруються кровоспинними препаратами, в тому числі утеротонічними. Небезпека медикаментозного аборту полягає в ризику появи виражених кровотеч. Для їх зупинки проводять хірургічний гемостаз (вакуумну аспірацію) [6].

Наслідки переривання першої вагітності таблетками

Чим небезпечний аборт? В організмі вагітної жінки починається процес серйозної перебудови, яка зачіпає всі рівні. Якщо дані фізіологічні процеси раптово перериваються, відбувається збій в першу чергу в гормональній системі.

Порушується узгодженість в діяльності ЦНС і ендокринної системи, в результаті чого порушується нормальне функціонування ендокринних залоз, до яких відносять яєчники, щитовидну залозу, гіпофіз і наднирники. Відбувається гормональний збій – найбільш небезпечний наслідок після медикаментозного аборту у родили жінок, яке може привести до безпліддя [3].

Реабілітація, ускладнення і наслідки після медичного аборту

Для того щоб мінімізувати шкоду медикаментозного аборту, необхідно дотримання нескладних правил, основними з яких є:

 • виключення стресів;
 • утримання від статевих контактів протягом 4-5 тижнів;
 • відмова від фізичних навантажень, підйому важких предметів;
 • прийом вітамінних комплексів;
 • утримання від прийняття гарячих ванн, відвідування саун;
 • відмова від використання тампонів, здатних порушити мікрофлору піхви;
 • контроль менструального циклу і виділень;
 • відвідування гінеколога і виконання контрольного УЗД [5].

Ознайомившись з усіма вищеописаними ускладненнями, можна переконатися, що небезпека медикаментозного переривання вагітності – не міф. Тому, розмірковуючи над необхідністю проведення даної процедури, потрібно ретельно зважити всі «за» і «проти», проконсультуватися з гінекологом і зателефонувати фахівців на гарячу лінію для отримання відповідей на всі питання, що цікавлять.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Використані джерела:

 1. Аборти та Контрацепція в Україні. Стратегічна оцінка політики, програм та ДОСЛІДЖЕНЬ. – Міністерство охорони здоров’я Україні, ВООЗ, 2008. – 90 с.
 2. Довідник з основних функцій по медикаментозного аборту. Підсумки спільної роботи в Центрі досліджень і конференцій. – Gynuity Health Project, 2004. – 68 с.
 3. Медикаментозний аборт. Керівництво для лікарів / Абрамченко В.В., Гусєва Е. Н. – СПб .: «ЕЛБІ: СПб», 2005. – 138 с.
 4. Мізопростол для лікування неповного аборту. Довідник з основних функцій. – Gynuity Health Project 2009. – 44 с.
 5. Проблеми репродуктивного здоров’я. Аборти. Здоров’я жінок і державна політика (російська версія журналу Reproductive Health Matters) / Под ред. І. С. Савельєвої. – 2008. – 122 с.
 6. Керівництва і протоколи по аборту в першому триместрі вагітності (хірургічні та медикаментозні втручання). – Міжнародна Федерація планованого батьківства (IPPF), 2008. – 39 с.
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
Аборт на перших строках
Аборт – де можна зробити переривання вагітності?

Де зробити переривання вагітності за один день? Чи можна зробити аборт у приватній клініці без аналізів? Ми маємо доступ до каталогу центрів підтримки вагітних по всій Україні. Звертайтеся на гарячу лінію для отримання консультації 0 800 300 375 Helpline

Читати далі »