Наслідки хірургічного аборту

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Штучне переривання вагітності – це лікування, а процедура, спрямовану припинення життєдіяльності живого організму. Жодне подібне втручання не проходить безслідно для жіночого організму! Аборт – трагічна сторінка у житті жінки, пов’язана зі стресом та психологічними проблемами.

Іноді жінка думає, що аборт є єдиним способом вирішити життєві проблеми. Однак це ілюзія! Опинившись у складній життєвій ситуації, не поспішайте приймати важливе рішення, подумайте про наслідки. Якщо Вам нема з ким порадитися, зателефонуйте на гарячу лінію допомоги при незапланованій вагітності Helpline. Тут порадять, як краще вчинити в ситуації, що склалася і, якщо на переривання вагітності є вагомі підстави, підкажуть який аборт краще зробити у Вашому випадку.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаємо та допоможемо

Види абортів та терміни їх проведення

Залежно від терміну вагітності та стану здоров’я жінки розрізняють такі способи штучного припинення вагітності:

 • Медикаментозний або таблетований аборт (проводиться на термін до 7-8 тижнів);
 • Вакуум-аспірацію або міні-аборт (до 7-8 тижнів);
 • Хірургічний або інструментальний аборт (з 12 по 22 тиждень, у виняткових випадках з 8 по 12 тиждень) [1] .

Штучні аборти також класифікуються за умовами, за яких проводилася маніпуляція:

 • Безпечне переривання – виконується у спеціалізованому медичному центрі, лікарем із відповідною кваліфікацією;
 • Небезпечний або кримінальний аборт – виконується в небезпечних умовах і є причиною плачевних наслідків, які можуть призвести до загибелі вагітної.

У нашій країні жінка має право вирішувати долю своєї вагітності та вибирати спосіб її переривання у ранній період до 12-го тижня. На пізніх термінах (з 12 по 22 тиждень) абортивні втручання проводяться тільки за медичними або соціальними показаннями [2] .

Особливості хірургічного переривання вагітності

Інструментальний аборт виконується лише після гінекологічного обстеження, лабораторних обстежень, визначення точних термінів вагітності та за наявності відповідних показань. Це оперативне втручання, тому перед проведенням пацієнтки завжди дається час (до 7 днів) на обмірковування рішення щодо позбавлення від вагітності.

Процедура займає до 20 хвилин і відбувається під загальним наркозом. Суть її полягає у вишкрібанні функціонального шару матки разом із плодовим яйцем спеціальним інструментом [5] .

Після проведення маніпуляції жінка має якийсь час перебувати в умовах стаціонару під наглядом медичного персоналу. У разі відсутності тривожних симптомів пацієнтка може залишити медичний заклад.

Ускладнення після інструментального аборту

Хірургічний аборт має, мабуть, найсерйозніші наслідки порівняно з іншими видами переривання. Інструментальне втручання, виконане навіть найдосвідченішим фахівцем, це серйозне травмування організму, у деяких випадках існує ризик смерті. Тому не поспішайте приймати рішення щодо припинення вагітності. А якщо є на те серйозні причини, вибирайте більш щадні абортивні методи [3] .

Розрізняють два типи можливих ускладнень, що виникають внаслідок припинення вагітності:

 1. Ранні, що виникають одразу після процедури;
 2. Пізні, що виявляються через деякий час.

До ранніх наслідків відносяться:

 • ушкодження стінок матки чи її перфорація (розрив стінки);
 • рясні кровотечі та зараження крові;
 • запалення слизової оболонки матки (ендометрит);
 • неповне видалення тканин плода;
 • алергічні реакції;
 • запалення яєчників та маткових труб, перитоніт;
 • інфекційно-запальні процеси репродуктивних органів та ін [4] .

Пізні ускладнення переривання вагітності:

 • порушення репродуктивної функції, викидні, безпліддя;
 • порушення менструального циклу;
 • гормональний збій;
 • виникнення пухлин молочних залоз та статевих органів;
 • запальні хвороби ЗМТ;
 • психоемоційна нестабільність, депресія…

Безумовно, кожна жінка має право сама вирішувати зберігати або переривати вагітність. Проте, рішення має бути обдуманим та обґрунтованим. Якщо ж бажання продиктоване лише життєвими труднощами, не забувайте, що здебільшого вони тимчасові. Зателефонуйте до служби допомоги вагітним Helpline та гарантовано отримайте професійну підтримку психологів, які намагатимуться уберегти Вас від фатальної помилки.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаємо та допоможемо

Використані джерела:

 1. Декларація Стосовно медичного аборту. Прийнята до Осло 08.1970 р.;
 2. Наказ МОЗ України №423 «Про затвердження Порядку надання комплексної медичної допомоги вагітній жінці під час небажаної вагітності, форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення» від 24.05.2013;
 3. Акушерство: за ред. академіка РАМН Г. М. Савельєвої., Москва, «Медицина» 2000;
 4. Атлас оперативної гінекології (пер. з англ. Клімової М.Л., Шур А.А., Шиленка Д.В. та ін), вид. 2-е, перероб., Дод. – М.: Медична література, 2007;
 5. Гінекологія Підручник для вищих навчальних закладів / За ред. Савельєва Г.М., Бреусенко В.Г. – М: ГЕОТАР МЕДІА, 2000.
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
Де роблять вакуумний аборт
Де роблять вакуумний аборт?

Що таке вакуумна аспірація? Як відбувається процедура вакуумного аборту, які протипоказання існують? Перш ніж зважитися на міні-аборт, обговоріть проблему з досвідченими фахівцями гарячої лінії 0 800 300 375 Helpline

Читати далі »
Як роблять аборт
Як робиться аборт?

Як відбувається процедура аборту які його наслідки? Як роблять аборт до 12 тижнів? Якщо ви перебуваєте в складній ситуації з незапланованою вагітністю, телефонуйте на телефон довіри 0 800 300 375 Helpline

Читати далі »