Статистика абортів в Україні та світі

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Штучне переривання вагітності в Україні законне за бажанням жінки в період перших 12-ти тижнів. На терміні з 12-го по 22-й тиждень аборти можливі лише за наявності медичних чи соціальних показань та виконуються за згодою лікарської комісії. У першому триместрі переривання відбувається медикаментозним, вакуумним та хірургічним способом [1] .

За даними Інституту Гуттмахера, щорічна кількість абортів у світі становить близько 50-60 млн, а це приблизно 130 тисяч маніпуляцій на день. У розвинених країнах, де аборти дозволені законодавчо, їх кількість з кожним роком зменшується. Великий вплив на це зробило інформування жінок щодо контрацепції та підтримка материнства. Проте, залишилися ще країни, у яких статистика нелегальних абортів є жахливою.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаємо та допоможемо

Статистика абортів по країнах

Аборти легалізовані у більшості світових країн, проте умови їхнього проведення скрізь різні. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у 95% країн, переривання вагітності дозволено, якщо це потрібно для порятунку вагітної жінки. Але є такі місця на карті світу, де діє тотальна заборона абортів: це Мальта, Афганістан, Ліван, Нікорагуа, Домінікана, Сальвадор, Філіппіни. В Ірландії абортивні втручання у порятунок життя жінки були дозволені лише у 2013 році.

У 70% країн дозволяється припинення вагітності за медичними показаннями. 60% країн офіційно допускає аборти внаслідок зґвалтування, а близько 30% країн дозволяють проведення абортів за соціальними показаннями (фінансова неспроможність, неможливість догляду за дитиною тощо).

Статистика абортів у світі виділяє найвищі показання абортивних втручань у країнах Латинської Америки та на островах Карибського басейну (55 на 1000), найнижчі – у Північній Америці (18 на 1000). У Європі кількість абортів відрізняється залежно від регіону, у західній частині на 1000 жінок припадає 15 абортів, у східній – 40 [2] .

У США статистика з абортів говорить про те, що кількість маніпуляцій з кожним роком стає дедалі меншою. Пов’язано це з розвитком контрацепції та високим рівнем життя. Найсуворіше ставлення до абортів у Техасі – там введені суворі обмеження на подібні операції, лише деякі клініки штату вправі робити аборти.

Згідно зі статистикою Worldometers, жінки у всьому світі з початку 2021 року зробили майже 40 млн. абортів. У той же час, за даними ресурсу, від коронавірусу Covid-19 з початку пандемії померло близько 5 млн. 260 тисяч людей [4] .

Скільки абортів виготовляють в Україні?

За даними Департаменту реалізації політики МОЗ України, штучно перервали вагітність минулого року у нашій країні майже 65 тисяч жінок. На щастя, статистика свідчить, що кількість абортів в Україні знижується. За останні десять років кількість перерваних вагітностей зменшилася втричі [3] .

У загальному числі абортивних втручань більшість належить абортам за медичними показниками. Що стосується переривання вагітності на термін до 12 тижнів, то статистика основних причин абортів говорить про соціальні та економічні фактори.

Причина більшості абортів – небажана вагітність через неефективність контрацептивів або невикористання їх під час статевого акту. Деяка частина небажаних вагітностей відноситься до згвалтувань та інцесту. Серед інших причин можуть бути: загроза життю матері, внутрішньоутробні аномалії розвитку плода, соціальні чи економічні причини тощо.

Однак, далеко не всі жінки знають про можливі ускладнення внаслідок аборту. За даними МОЗ, кожна третя українка стикається з ускладненнями внаслідок переривання вагітності. Якщо вагітність перша, то ускладнення виникають у 40% випадків.

Будь-який аборт є стресом для жіночого організму, а наслідки його можуть бути фатальними. Залежно від того, скільки абортів робить жінка збільшується ризик згубних наслідків. Тому рішення про переривання вагітності має бути виваженим та обговореним із лікарем. Якщо у Вас є хоч найменші сумніви, зателефонуйте на гарячу лінію підтримки вагітних Helpline. Тут Вам нададуть психологічну підтримку та вбережуть від необдуманого рішення.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаємо та допоможемо

Використані джерела:

  1. Декларація Стосовно медичного аборту. Прийнята до Осло 08.1970 р.;
  2. Вікторія Сакевич. Що було після заборони аборту у 1936 році. Демоскоп Weekly (20 листопада 2005);
  3. Кількість абортів за роками [Електронний ресурс];
  4. Abortions worldwide this year [Електронний ресурс].
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
Акції проти абортів
Акції проти абортів

Акції проти абортів в Україні і по всьому світу! Релігійні акції проти переривання вагітності і чого домагаються активісти? Не піддавайтеся паніці, якщо вас відвідують думки про аборт, зателефонуйте на гарячу лінію 0 800 300 375 поговоріть про свою проблему з фахівцем Helpline

Читати далі »
Чому аборт це погано
Аборт це гріх – чому аборт це погано?

У чому полягає моральна оцінка переривання вагітності? Чому аборт – це погано? Читайте відповіді сучасних релігій, чому переривання вагітності вважається страшним гріхом? Перш ніж зробити непоправне, зателефонуйте на гарячу лінію, щоб все ретельно обміркувати 0 800 300 375 Helpline

Читати далі »