Аборт це гріх – чому аборт це погано?

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Кількість штучних переривань вагітності в сучасному світі збільшується майже з кожним роком. Щорічне число небезпечних (кримінальних) процедур налічує до 25 мільйонів [5]. В Україні приводом для аборту на 2 – 5 тижня є бажання жінки [1]. На більш пізніх термінах процедуру проводять за медичними або соціальними показаннями [1]. Через доступність процедури статистика погіршується. У бесідах з жінками доводиться посилатися на духовний аспект рішення.

Думки про аборт відвідують дівчат у важкі моменти. У такій ситуації небезпечно залишатися на самоті. Зателефонуйте на гарячу лінію Helpline і отримаєте підтримку.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Аборт: гріх це? Моральна оцінка переривання вагітності

Біоетика не відповідає однозначно на питання про те, чому аборт – це погано. У літературі склалися дві суперечливі точки зору:

 1. штучне витяг ембріона – це медична процедура, яка є особистою справою жінки;
 2. переривання вагітності – пропорційно позбавлення людини життя, в злочин втягується третя особа (лікар).

Аборт залишається однією з найскладніших проблем етики, юриспруденції та теології.

«Аборт – це гріх» – відповіді сучасних релігій

Позиція УПЦ щодо штучного переривання однозначна – діяння прирівнюється до вбивства і вважається найстрашнішим після суїциду гріхом.

Архієпископ УГКЦ, Святослав Шевчук підтримує заборону абортів і звертає увагу християн держави на те, що легалізоване переривання вагітності привертає в Україну жінок з країн, де аборти заборонені.

Офіційна позиція католицької церкви сформульована в Енцикліці Папи Павла VI і збігається з думкою православних священиків [3].

У протестантизмі аборт є предметом суперечок. Пер-Андерс Груннан, теолог вивчає лютеранство, висловився про те, що штучне переривання допустимо при загрозі життю матері [4].

Як бути, якщо ви думаєте про аборт або зробили його? Церква вважає, що в аборті винна не тільки жінка, але і всі, хто мав до діяння відношення: чоловік, який скоїв акт насильства; медпрацівники; родичі, які не відрадили від необдуманого вчинку. Всіх причетних осіб церква закликає до покаяння. Віруючі повинні сповідатися в присутності священика. Спокутувати страшний гріх можна, відговоривши вагітну від аборту, всиновивши дитини або займаючись благодійністю.

Що відбувається з жінкою, коли вона усвідомлює, що аборт – це гріх?

До віруючих дівчатам з часом приходить усвідомлення помилки. Деякі відчувають докори сумління до кінця життя. У релігійній літературі стан називається «томлінням душі».

В офіційній медицині і психіатрії використовується термін постабортний синдром [6]. ПАС – ментальна травма, що тягне за собою важкі наслідки. Її симптоми:

 • депресія;
 • відчуття порожнечі, втрати;
 • почуття провини;
 • дратівливість;
 • надмірна відстороненість;
 • кошмари;
 • репережіванія (флешбеки).

Справитися зі станом самостійно складно. Дівчата вдаються до допомоги психолога і ходять до церкви. Звернення до Бога і молитви приведуть до покаяння, але забути про скоєне практично неможливо.

Вирішити для себе аборт – це гріх чи ні – в кінцевому підсумку повинна кожна жінка. Вона бере на себе відповідальність за скоєне і зобов’язується викупити помилку перед Богом. Перш ніж зробити непоправне, зателефонуйте на гарячу лінію Helpline, щоб ретельно все обдумати.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Використані джерела:

 1. Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», №2801-XII, ст. 50 від 19.11.1992 р.
 2. ЦК України, ст. 281 від 16.01.2003 р.
 3. Humanae vitae. Енцикліка Папи Павла VI – 25.07.1968 р
 4. Груннан П-А. Любов, істина і благодать / пер. з шведським. В. Володіна – СПб: Світоч, 2000..
 5. ВООЗ, інститут Гутмахер. Прес-реліз. За оцінками, в світі щорічно відбувається 25 мільйонів небезпечних абортів. – Великобританія, The Lancet, 28.09.2017.
 6. Т. Берк, Д. Ріардон. Заборонені сльози: Про що не розповідають жінки після аборту // Forbidden Grief: The Unspoken Pain of Abortion. Theresa Burke with David C. Reardon. – Санкт-Петербург, Каламос 2010.
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
Де роблять вакуумний аборт
Де роблять вакуумний аборт?

Що таке вакуумна аспірація? Як відбувається процедура вакуумного аборту, які протипоказання існують? Перш ніж зважитися на міні-аборт, обговоріть проблему з досвідченими фахівцями гарячої лінії 0 800 300 375 Helpline

Читати далі »
Аналізи для аборту
Які аналізи треба здати перед абортом – аналізи для аборту

Які аналізи треба здати перед абортом? Основні методи переривання вагітності! Якщо внутрішні сумніви не дають зробити самостійний вибір, наберіть телефон довіри 0 800 300 375. Ми допоможемо вам в будь-який час доби | Helpline

Читати далі »