Аборт це гріх – чому аборт це погано?

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Кількість штучних переривань вагітності в сучасному світі збільшується майже з кожним роком. Щорічне число небезпечних (кримінальних) процедур налічує до 25 мільйонів [5]. В Україні приводом для аборту на 2 – 5 тижня є бажання жінки [1]. На більш пізніх термінах процедуру проводять за медичними або соціальними показаннями [1]. Через доступність процедури статистика погіршується. У бесідах з жінками доводиться посилатися на духовний аспект рішення.

Думки про аборт відвідують дівчат у важкі моменти. У такій ситуації небезпечно залишатися на самоті. Зателефонуйте на гарячу лінію Helpline і отримаєте підтримку.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Аборт: гріх це? Моральна оцінка переривання вагітності

Біоетика не відповідає однозначно на питання про те, чому аборт – це погано. У літературі склалися дві суперечливі точки зору:

 1. штучне витяг ембріона – це медична процедура, яка є особистою справою жінки;
 2. переривання вагітності – пропорційно позбавлення людини життя, в злочин втягується третя особа (лікар).

Аборт залишається однією з найскладніших проблем етики, юриспруденції та теології.

«Аборт – це гріх» – відповіді сучасних релігій

Позиція УПЦ щодо штучного переривання однозначна – діяння прирівнюється до вбивства і вважається найстрашнішим після суїциду гріхом.

Архієпископ УГКЦ, Святослав Шевчук підтримує заборону абортів і звертає увагу християн держави на те, що легалізоване переривання вагітності привертає в Україну жінок з країн, де аборти заборонені.

Офіційна позиція католицької церкви сформульована в Енцикліці Папи Павла VI і збігається з думкою православних священиків [3].

У протестантизмі аборт є предметом суперечок. Пер-Андерс Груннан, теолог вивчає лютеранство, висловився про те, що штучне переривання допустимо при загрозі життю матері [4].

Як бути, якщо ви думаєте про аборт або зробили його? Церква вважає, що в аборті винна не тільки жінка, але і всі, хто мав до діяння відношення: чоловік, який скоїв акт насильства; медпрацівники; родичі, які не відрадили від необдуманого вчинку. Всіх причетних осіб церква закликає до покаяння. Віруючі повинні сповідатися в присутності священика. Спокутувати страшний гріх можна, відговоривши вагітну від аборту, всиновивши дитини або займаючись благодійністю.

Що відбувається з жінкою, коли вона усвідомлює, що аборт – це гріх?

До віруючих дівчатам з часом приходить усвідомлення помилки. Деякі відчувають докори сумління до кінця життя. У релігійній літературі стан називається «томлінням душі».

В офіційній медицині і психіатрії використовується термін постабортний синдром [6]. ПАС – ментальна травма, що тягне за собою важкі наслідки. Її симптоми:

 • депресія;
 • відчуття порожнечі, втрати;
 • почуття провини;
 • дратівливість;
 • надмірна відстороненість;
 • кошмари;
 • репережіванія (флешбеки).

Справитися зі станом самостійно складно. Дівчата вдаються до допомоги психолога і ходять до церкви. Звернення до Бога і молитви приведуть до покаяння, але забути про скоєне практично неможливо.

Вирішити для себе аборт – це гріх чи ні – в кінцевому підсумку повинна кожна жінка. Вона бере на себе відповідальність за скоєне і зобов’язується викупити помилку перед Богом. Перш ніж зробити непоправне, зателефонуйте на гарячу лінію Helpline, щоб ретельно все обдумати.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Використані джерела:

 1. Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», №2801-XII, ст. 50 від 19.11.1992 р.
 2. ЦК України, ст. 281 від 16.01.2003 р.
 3. Humanae vitae. Енцикліка Папи Павла VI – 25.07.1968 р
 4. Груннан П-А. Любов, істина і благодать / пер. з шведським. В. Володіна – СПб: Світоч, 2000..
 5. ВООЗ, інститут Гутмахер. Прес-реліз. За оцінками, в світі щорічно відбувається 25 мільйонів небезпечних абортів. – Великобританія, The Lancet, 28.09.2017.
 6. Т. Берк, Д. Ріардон. Заборонені сльози: Про що не розповідають жінки після аборту // Forbidden Grief: The Unspoken Pain of Abortion. Theresa Burke with David C. Reardon. – Санкт-Петербург, Каламос 2010.
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
Заборона абортів в Польщі
Заборона абортів в Польщі

Заборонені чи аборти в Польщі? Реакція суспільства на заборону абортів в Польщі після рішення Конституційного Суду в 2020 році! Як вплинув заборона абортів на соціальне життя поляків? Читайте інформацію на Helpline

Читати далі »
Чи боляче робити медикаментозний аборт
Медикаментозний аборт – це боляче?

Чи боляче робити медикаментозний аборт? Наскільки безпечно робити медикаментозне переривання вагітності? Якщо вас мучать питання чи потрібна психологічна допомога, зателефонуйте нам на телефон довіри 0 800 300 375 | HelpLine

Читати далі »
Який аборт краще робити
Який аборт краще – який аборт краще робити на ранніх термінах?

Основні способи медичного переривання вагітності! Який аборт краще зробити на ранньому терміні? Якщо неможливо уникнути переривання вагітності, зверніться на гарячу лінію 0 800 300 375. Ми допоможемо вам в будь-який час доби | Helpline

Читати далі »