Аборт що це таке – все про аборт

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Аборт – це штучне або самовільне переривання вагітності. За бажанням жінки в Україні спеціальне позбавлення від плоду може проводитися на терміні, що не перевищує 12 тижнів. Пізніше переривання можливо тільки за умови наявності медичних показань [1]. Кожна жінка думає, що знає все про аборт, однак не завжди таких знань досить, щоб в певний період не зробити фатальної помилки. Будь-яке рішення має бути обдуманим. Лінія допомоги при позапланової вагітності Helpline готова допомогти розібратися в думках і почуттях абсолютно безкоштовно і конфіденційно.

Аборт та його наслідки

Що таке аборт, і які його наслідки можуть очікувати жінку? Про це знають всі в загальних рисах. А ось якщо детально вивчити це питання, то список негативних реакцій організму буде набагато ширше.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Процедуру зобов’язаний проводити тільки фахівець в умовах стаціонару в державному або приватному гінекологічному відділенні [2]. Перед перериванням вагітності лікар обов’язково повідомляє пацієнтці всю інформацію про аборт:

 • який вид переривання буде проводитися на конкретний термін;
 • що може статися під час процедури і після неї;
 • наскільки довго буде проходити реабілітація;
 • як діяти, якщо по поверненню додому з’являться нові відчуття і симптоми.

На терміні до 6 тижнів може проводитися медикаментозний аборт , Розберемося, що це таке. Процедура передбачає прийом 2 таблеток, які призводять до загибелі плодового яйця, його відокремлення від матки і виведенню назовні. Вважається найбезпечнішим методом переривання вагітності [3].

У період з 6 до 9 тижнів проводять вакуумну аспірацію . Таке визначення аборту має на увазі відділення ембріона разом з ворсинками, що прикріпилися до стінки матки за допомогою вакууму [1].

На термін, що перевищує 9 тижнів, проводять «вишкрібання» або, як його ще називають по-науковому, хірургічний аборт. За допомогою розширювачів і спеціальних інструментів під анестезією видаляють плідне яйце і клітини біля нього. Цей метод самий травматичний.

Вся правда про аборт полягає в тому, що незалежно від його виду, організму завдається істотна шкода (фізичний і психологічний). Ускладнення можуть проявлятися не відразу і носити різний характер. До ранніх наслідків відносять:

 • ендометрит (запалення матки);
 • рясна кровотеча;
 • ушкодження шийки матки;
 • запальний процес внаслідок неповного очищення від плодового яйця;
 • сепсис (зараження крові);
 • перфорація (пошкодження матки, судин і внутрішніх органів, що знаходяться поруч).

Вивчаючи все про аборт, жінка повинна знати, що є пізні наслідки, які можуть проявитися через кілька місяців. До них відносяться:

 • хронічні хвороби статевих органів;
 • гормональні збої;
 • порушення менструального циклу;
 • міоми матки (новоутворення);
 • підвищення ризику позаматкових вагітностей;
 • неможливість завагітніти;
 • мимовільні аборти;
 • безпліддя.

І це далеко не все, що потрібно знати про аборти. Багато жінок страждають психічними розладами, впадають в депресію. Тому варто не один раз подумати, перш ніж піти на такий крок.

Аборт і здоров’я жінки

Згідно з дослідженнями ВООЗ у світі щорічно проводять від 25 мільйонів абортів. Приблизно половина з них небезпечна і суттєво підриває здоров’я. Важливо: чим більше абортів було виконано у одній і тій же жінки, тим більша ймовірність настання негативних наслідків.

Як розповідає провідний акушер-гінеколог України, доктор медичних наук В’ячеслав Камінський, найбільш частою причиною жіночого безпліддя залишається переривання першої вагітності. Тому, коли жінка вже готова стати матір’ю, вона має масу проблем. Тепер ви краще розумієте, що іноді означає зробити аборт.

Важливо пам’ятати, що безпечних переривань вагітності не буває. Однак, якщо ви опинилися в незрозумілій ситуації, заплуталися і не знаєте, що робити, лінія допомоги Helpline готова розділити ваші почуття і допомогти зробити правильний вибір в ситуації, що склалася.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо
 1. Інструкція про порядок проведення операции штучного переривані вагітності ранніх строків методом вакуум-аспірації. Затверджено наказом Міністерства Охорони Здоров’я України від 28.06.1994 р.
 2. Перелік медичний показань проведення штучного переривані вагітності від 12 до 24 тіжнів. Додаток до Постанови Кабінету міністрів України від 12.11.1993 р. № 926.
 3. Попов, А.А. Штучні аборти / А.А. Попов. -, 2002. – 256 с.
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
Страждаєте після аборту?

Жінки повідомляють про почуття провини, жалю, горя та інші тривожні емоції після аборту (переривання вагітності). Це добре відомий побічний ефект аборту – постабортний синдром (ПАС).

Читати далі »
Аборт за соціальними показниками
Аборт за соціальними показниками: переривання вагітності за соціальними показниками

Штучне переривання вагітності за соціальними показниками! Яку відповідальність передбачає Кримінальний кодекс України за нелегальний аборт? Перш ніж прийняти рішення, отримаєте консультацію фахівців анонімно і безкоштовно на лінії допомоги 0 800 300 375 Helpline

Читати далі »