Медикаментозний аборт – це умовно безпечна процедура припинення вагітності, яка виконується за допомогою фармакологічних препаратів. Однак ускладнення після такого методу переривання вагітності трапляються нерідко. Тому якщо Ви думаєте, де зробити медикаментозне переривання вагітності, спочатку добре обміркуйте всі «за» і «проти», проконсультуйтеся зі спеціалістами або зателефонуйте на гарячу лінію допомоги вагітним HelpLine.
Медикаментозний спосіб використовується виключно на ранніх термінах вагітності (до 7 тижня), в інших випадках ця процедура вважається неефективною [2] .
Штучне переривання вагітності за допомогою медикаментозних препаратів має відбуватися в умовах медичного центру або клініки під строгим контролем лікаря. Проводиться фармаборт після ретельного обстеження і лише за призначенням!
Підготовка до медикаментозного аборту включає:
- Консультацію та огляд лікаря акушера-гінеколога;
- УЗД органів малого тазу;
- Клінічний аналіз крові;
- Мазок на мікрофлору;
- Цитологічне дослідження виділень.
Якщо після обстеження не виявлено протипоказань, лікар призначає час процедури. У цей день жінка в присутності фахівця приймає таблетку Міфепрістона [1] .
Через 36 – 48 годин необхідно знову прийти до лікаря, прийняти другу частину медикаментів (таблетку Мизопростола), і залишитися в нього під наглядом 2-4 години. У цей час має відбутися відторгнення плоду.
Далі лікар призначає препарати для відновлення організму та через кілька днів проводить повторне УЗД. Щоб переконатися, що вагітність перервалася, проводиться контрольне обстеження через 1,5 – 2 тижні. Якщо не перервалась, проводять хірургічний аборт [3] .
Пам’ятайте, що жоден із варіантів штучного переривання вагітності не є абсолютно безпечним. Крім ризиків для здоров’я жінки, є ще один серйозніший – припиняється життя ненародженого малюка. Тому може не варто думати, де зробити медикаментозний аборт, щоб не ухвалити фатального рішення, ціна якого може бути занадто великою.
Якщо у Вас є хоч найменші сумніви і психологічна допомога, зателефонуйте на телефон довіри HelpLine. Наші оператори допоможуть Вам ретельно все обміркувати та ухвалити правильне рішення.
Використані джерела:
- ВООЗ, Безпечний аборт: рекомендації для систем охорони здоров’я з питань політики і практики. Друге видання. 2012;
- Довідник з основних функцій по медикаментозного аборту. Підсумки спільної роботи в Центрі досліджень та конференцій – Gynuity Health Project, 2004;
- Абрамченко В.В., Гусєва О.М. Медикаментозний аборт – СПб.: ЕЛБІ-СПБ, 2010.

Храпко Юрій Дмитрович
Акушер-гінеколог