Медикаментозний аборт – це боляче?

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

На сьогоднішній день медикаментозний аборт вважається найбезпечнішим сучасним способом переривання вагітності. Але чи це так насправді? Адже будь-яке втручання у жіночий організм може позначитися згубно.

Аборт із використанням лікарських засобів не є винятком. Він може мати найрізноманітніші наслідки та ускладнення: починаючи психологічними проблемами та закінчуючи серйозними захворюваннями. Отже, давайте докладніше розберемося що таке фармаборт і як і проводиться.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Медикаментозний аборт – це сучасний метод переривання небажаної вагітності за допомогою спеціальних лікарських засобів. Виробляється він на ранніх термінах: процедура максимально ефективна до 7 тижня вагітності, далі ефективність різко знижується.

Цей спосіб передбачає хірургічне втручання, тому матка не травмується. Однак ускладнення все ж таки не виключені!

Рішення про застосування таблетованого аборту приймає акушер-гінеколог після огляду та встановлення точного терміну вагітності. Також жінка має скласти тести на ХГЛ, зробити лабораторні аналізи та УЗД. Робиться це для переконання в тому, що виключено позаматкову вагітність [1] .

Етапи проведення медикаментозного аборту

Медикаментозне переривання вагітності проводиться у кілька етапів та передбачає відвідування пацієнткою медичного центру.

Під час першого відвідування клініки жінці дається таблетований препарат Міфепристон, який виганяє яйцеклітину з матки та змушує її скорочуватися. Через 24-36 годин необхідно прийняти Мізопростол. Після прийому цієї таблетки пацієнтка повинна перебувати кілька годин під наглядом лікаря, щоб своєчасно виключити можливі ускладнення [2] .

У день прийому фармзасобу можуть виникнути такі побічні ефекти:

  • підвищується температура тіла;
  • запаморочення, нудота та блювання;
  • діарея та слабкість.

Аборт таблетками – це боляче. Причиною є вагінальна кровотеча, пов’язана з виведенням плодового яйця. Поява кров’янистих виділень, схожих на менструальні – очікуваний наслідок. Що говорить про те, що ефекту досягнуто.

Якщо загибель ембріона не настала, лікар виписує прийом простагландинів, які стимулюють активне скорочення матки.

Через кілька днів жінці потрібно зробити контрольне УЗД, щоб лікар переконався у відсутності плодового яйця у матковій порожнині. Тільки в такому разі можна вважати, що аборт відбувся.

Наслідки фармаборту

За словами акушера-гінеколога вищої категорії, кандидата медичних наук Гридиної Ірини Борисівни, навіть одноразовий прийом гормонального препарату високого дозування не проходить безвісти. Часто через гормональне переривання вагітності у жінок починаються проблеми з ендокринною системою. Виникають проблеми щитовидної залози, відбувається порушення менструального циклу.

Чому медикаментозний аборт – боляче? Біль пов’язаний з кровотечею та викиднем. Часто лікарі навіть призначають прийом знеболювальних препаратів та спазмолітиків.

За допомогою кровоспинних препаратів купірують крововтрату. У тяжких випадках для зупинки кровотеч проводиться хірургічний гемостаз (вакуумна аспірація) [3] .

Очевидно, що небезпека медикаментозного аборту – це не міф. Тому, перш ніж наважиться на його проведення, подумайте про наслідки, проконсультуйтеся зі спеціалістами або зателефонуйте на лінію допомоги при незапланованій вагітності HelpLine. Тут знайдуться відповіді на всі питання, що Вас цікавлять.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Використані джерела:

  1. Аборти та Контрацепція в Україні. Стратегічна оцінка політики, програм та ДОСЛІДЖЕНЬ. – Міністерство охорони здоров’я України, ВООЗ, 2008;
  2. Прилепська В.М., Волков В.І., Жердєв Д.В. та ін. Медикаментозне переривання вагітності за допомогою препарату міфепристон – Планування сім’ї, 2003;
  3. Аборт у І триместрі вагітності. Під ред. В.М. Прилепський, А.А. Куземіна – М: Геотар-Медіа, 2010.
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
Який аборт краще робити
Який аборт краще – який аборт краще робити на ранніх термінах?

Основні способи медичного переривання вагітності! Який аборт краще зробити на ранньому терміні? Якщо неможливо уникнути переривання вагітності, зверніться на гарячу лінію 0 800 300 375. Ми допоможемо вам в будь-який час доби | Helpline

Читати далі »
Наслідки аборту на ранніх термінах
Наслідки аборту на ранніх термінах

Наслідки переривання вагітності на ранніх термінах! Самостійний або медичний аборт: ціна вашого здоров’я! Читайте думку відомого акушера-гінеколога, про можливі наслідки переривання вагітності на ранніх термінах Helpline

Читати далі »