Як перервати вагітність таблетками?

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Народження дитини – це диво, подароване жінці природою. Але через життєві обставини не кожна жінка може виносити і народити дитину. У деяких випадках вагітність може покалічити дитину або навіть вбити саму матір. За таких обставин вагітність можна перервати. Найбільш щадним методом на сьогоднішній день вважається медикаментозний аборт. Про те, як проводять медикаментозний аборт і що за процедура ми й поговоримо.

Медикаментозний аборт – це безопераційний та найменш травматичний для жінки метод. Для переривання вагітності використовують спеціальні фармацевтичні препарати. Проводиться ця процедура під контролем лікаря на ранніх термінах вагітності (до 7 тижнів), поки плодове яйце не закріпиться на стінках матки. Перед проведенням процедури потрібно пройти відповідне обстеження.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Переваги фармаборту

Перш ніж детально розібрати як зробити аборт за допомогою таблеток, потрібно сказати про те, що такий вид аборту безпечний не тільки з медичної точки зору, але і з психологічної. Переваги у нього такі:

 • не потребує хірургічного втручання та загального знеболювання (наркозу);
 • має високу ефективність – від 94 до 98%;
 • не травмує внутрішні органи та порожнину матки;
 • протікає природніше – як «рясна» менструація;
 • має низький ризик інфекційних ускладнень;
 • знижені болючі відчуття;
 • репродуктивна функція відновлюється швидше;
 • не потребує тривалого перебування у стаціонарі;
 • краще сприймається психологічно.

Дізнатися докладніше про всі переваги способу та про те, як перервати вагітність за допомогою таблеток можна відвідавши медичний заклад, який офіційно надає послуги з переривання вагітності.

Як роблять мед аборт: підготовка до процедури

А тепер поговоримо про те, як перервати вагітність медикаментозно та які таблетки для цього використовують.

Процедура фармаборту повинна проводитись під контролем досвідченого лікаря акушера-гінеколога в умовах медичної клініки виключно сертифікованими препаратами [1] .

Перед прийомом у лікаря пацієнтка має пройти такі обстеження:

 1. УЗД органів малого тазу;
 2. Мазок на мікрофлору та цитологію піхви;
 3. ОАК + група крові та резус-фактор;
 4. Комплекс аналізів на ВІЛ, сифіліс, гепатит.

Після повного обстеження та підтвердження факту маткової вагітності на ранньому терміні лікар зобов’язаний проінформувати пацієнтку про те, як проходить аборт таблетками, які можуть мати ускладнення та побічні ефекти. А також призначити день та час процедури.

Під час наступного візиту жінки до клініки, вона проходить інструктаж, як проходить медикаментозний аборт і як приймати таблетки. Потім їй дається таблетка Міфепрістону, дозуванням 200 мг. Після цього необхідно бути під наглядом лікаря 1-2 години [4] .

Наступний візит до лікаря відбувається через 24-48 годин, пацієнтка приймає препарат Мізопростол, дозування якого залежить від точного терміну вагітності. Під наглядом лікаря потрібно бути 4-6 годин, тому що в цей час має початися рясна виділення крові. Це і є аборт (плодове яйце гине і відбувається викидень).

Перед тим, як зробити аборт таблетками, жінка повинна розуміти, що процес може бути досить болючим. Для зменшення болю застосовуються спазмолітики.
Щоб переконатися, що процедура пройшла успішно через 7-14 днів потрібно пройти контрольне УЗД [2] .

Протипоказання до проведення медаборту

Знань як робиться медикаментозний аборт недостатньо. Застосування цього методу неможливе у ряді випадків, про це потрібно пам’ятати:

 • Переривання вагітності в такий спосіб не робиться до 18 і після 35 років;
 • Протягом трьох місяців до того, як робити таблетований аборт, не можна використовувати внутрішньоматкову спіраль і гормональні контрацептиви;
 • Процедура протипоказана при ендометріозі та фіброзних пухлинах;
 • На термін більше 7 тижнів не робиться аборт таблетками;
 • Метод протипоказаний при анемії, гемофілії, рубцях на матці, а також печінковій та нирковій недостатності;
 • Заборонено при прийомі стероїдів та цукровому діабеті [3] .

Враховуючи всі показання та ризики, приймайте виважене рішення. Так як у Вашому розпорядженні знаходиться не лише Ваше життя, а й життя Вашої дитини.

Процес відновлення після аборту може мати неприємні наслідки. Тому, перш ніж зважиться на цей крок, проконсультуйтеся зі спеціалістами або зателефонуйте на гарячу лінію Helpline та отримайте психологічну підтримку!

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Використані джерела:

 1. Закон України “Основи законодавства України про охорону здоров’я”, №2801-XII, ст. 50 від 19.11.1992 р.;
 2. Аборти та Контрацепція в Україні. Стратегічна оцінка політики, програм та ДОСЛІДЖЕНЬ. – Міністерство охорони здоров’я України, ВООЗ, 2008;
 3. Медикаментозний аборт. Керівництво для лікарів / Абрамченко В.В., Гусєва Е. Н. – СПб.: «ЕЛБІ: СПб», 2005;
 4. Мізопростол для лікування неповного аборту. Довідник з основних функцій. – Gynuity Health Project 2009.
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
Де роблять вакуумний аборт
Де роблять вакуумний аборт?

Що таке вакуумна аспірація? Як відбувається процедура вакуумного аборту, які протипоказання існують? Перш ніж зважитися на міні-аборт, обговоріть проблему з досвідченими фахівцями гарячої лінії 0 800 300 375 Helpline

Читати далі »