Перший аборт і його наслідки – небезпечно робити аборт при першій вагітності

Штучний аборт – проблема загальнопланетарного масштабу, оскільки більше 40% населення проживає в країнах, де процедура дозволена законодавчо на ранніх термінах за бажанням жінки. Там, де медицина на кілька кроків попереду, переривання вагітності витіснене сучасними методами контрацепції, чого, на жаль, не можна сказати про Україну. Наприклад, кількість абортів на 1000 жінок в Іспанії становить 5,7 в Бельгії – 6,8, то в Україні 43 аборту на 1000 жінок. Законодавча база абортів в Україні визначається економічними, соціально-демографічними, а також релігійними і етичними умовами [3].

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Аборт – це переривання вагітності різними медичними методами. Процедура може бути проведена хірургічним, медикаментозним або вакуумним шляхом в терміни до 12 і 22 тижнів [1]. Всі інші випадки можуть бути проведені за медичними показаннями, зумовленими постановою КМУ № 926 [2].

Згідно зі статистикою, щорічно вагітність наступає у 208 млн жінок, з яких у 123 млн вона є плановою, закінчується пологами або мимовільним абортом (викиднем). В інших випадках небажана вагітність закінчується перериванням [4]. А так чи небезпечний аборт при першій вагітності?

Перший аборт у родили і його наслідки

Вагітність – це радість, унікальне явище – нове життя всередині життя. І коли дівчина у віці 15 – 16 років завагітніла, їй необхідно підтримка з боку дорослих. 1 аборт і його наслідки можуть бути незворотними. «Аборти – однаково небезпечна процедура як для родили, так і для жінок, які народили», – каже лікар акушер-гінеколог центру репродуктивного здоров’я і планування сім’ї Наталя Баранова. «За статистикою 25 з 100 дівчат більше не зможуть випробувати радість материнства» [6].

Чим небезпечний перший аборт

Серед частих ризиків аборту першій вагітності наслідки можуть бути наступними:

  • пошкодження стінок матки і її розрив, що може привести до порушень в роботі інших внутрішніх органів;
  • неповний аборт;
  • запалення статевих органів;
  • порушення менструального циклу;
  • безпліддя та інші.

Одні ускладнення можуть проявлятися відразу після процедури, інші ж – через деякий час [7].

Після аборту проводиться реабілітація, що включає комплекс заходів сконцентровані на заходи профілактики ускладнень і наслідків, зокрема застосування антибактеріальних препаратів, вітамінів, комбінованих оральних контрацептивів.

Щоб уникнути наслідків аборту при першій вагітності в ранньому віці, звертайтеся до фахівців. Гаряча лінія підтримки позапланової вагітності Helpline працює для вас цілодобово. Тут ви отримаєте підтримку в будь-яких напрямках, наприклад, фінансові консультації, допомогу з житлом, групу підтримки одиноких батьків та багато іншого. Ми не залишаємо один на один з проблемою нікого.

Як уникнути трагічних наслідків після першого аборту

Примушувати жінок до штучного переривання вагітності не може ніхто. Аборти в Україні регламентуються законами.Кожна вагітна сама вправі вирішувати: залишити дитину чи ні. Жоден лікар не стане наполягати на перериванні, якщо це не загрожує здоров’ю / життя жінки. Адже радість материнства непорівнянна з іншими розв’язуються проблемами в житті. А ось перший аборт – це небезпечно, потім можна ніколи не стати мамою. Щоб ризик аборту при першій вагітності не викликав незворотні процеси, в сучасному світі існує безліч засобів контрацепції.

Наслідки після першого аборту

Також після аборту можуть виникати психологічні травми, почуття провини і відчаю за зроблене. Якщо у вас немає людини, до якого можна звернутися в скрутну хвилину, зателефонуйте за телефоном довіри Helpline. Ви отримаєте потрібну допомогу абсолютно конфіденційно.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

В Україні штучне переривання вагітності у пацієнтки до 14 років проводиться за згодою її законних представників. Після цього періоду, згідно зі ст. 284 Цивільного кодексу України аборт проводиться за згодою дівчини [1]. Але варто зазначити, що приймаючи таке серйозне рішення, потрібно не забувати про індивідуальні особливості кожного організму, і слухати поклик свого серця, яке б’ється вже за двох.

  1. Інструкція про порядок проведення операції штучного переривання вагітності, форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення. Наказ Міністерства Охорони Здоров’я України № 508 від 20.07.2006 р.
  2. Перелік медичних показань проведення штучного переривання вагітності від 12 до 28 тижнів. Додаток до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.11.1993 р. № 926.
  3. Ю.В.Гоголь Науковий вісник 3/2008 Львівського державного університету внутрішніх справ. Правове регулювання штучного преривання вагітності: проблемні питання
  4. ВОЗ Безопасный аборт: рекомендации для систем здравоохранения по вопросам политики и практики. Второе издание
  5. Аборт и его последствия
  6. Чем может обернуться аборт при первой беременности
  7. Аборт и его последствия. Профилактика аборта.
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович – лікар акушер-гінеколог

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
Де зробити медикаментозний аборт
Де можна зробити медикаментозний аборт?

Що таке медикаментозний аборт? Коли застосовують медикаментозне переривання вагітності? Де роблять медикаментозний аборт? Виявилися у складній ситуації? Телефонуйте за довірою 0 800 300 375! Ми вислухаємо та надамо допомогу | HelpLine

Читати далі »