3 аборти та його наслідки

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Медичне переривання вагітності веде до певних фізичних та психологічних побічних ефектів. За даними МОЗ, у 2019 році процедуру аборту здійснили майже 75 000 жінок, з яких 727 — неповнолітні особи [1] . Після першого, другого або трьох абортів наслідки передбачити неможливо. Вони провадяться за бажанням пацієнта (ранній термін вагітності до 12 тижнів), а в передбачених законом випадках до 22-го тижня (стаття 50, «Законодавство України») [2] . Перш ніж приймати поспішні рішення, необхідно зателефонувати на телефон довіри, дізнатися про наслідки переривання вагітності на певному терміні.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

До чого призводить медичний аборт: основні ризики

Високі материнська, дитяча захворюваність та смертність відносяться до загальновідомих наслідків абортів. Для більшості жінок це трагічна сторінка в житті, що порушує їхній психоемоційний стан. Три або чотири аборти, наслідки яких неможливо передбачити, можуть призвести в майбутньому до:

 • безпліддя;
 • захворювання матки, ендометриту, метриту, параметриту, перитоніту;
 • запаленням яєчників та маткових труб;
 • сепсису, загальному зараженню крові;
 • ускладнений перебіг наступної вагітності, пологів;
 • ризику раку грудей у жінки до 89% (для тих, хто зробив мінімум два або три аборти);
 • зниження захисту імунної системи матері та потомства;
 • постабортного синдрому, стресового розладу.

Не існує безпечного аборту, хоч би яким він був: мимовільний, штучний, терапевтичний або плановий. Завдяки можливостям сучасної медицини рівень смертності та інвалідності внаслідок небезпечного аборту знижується шляхом забезпечення невідкладного лікування ускладнень [3] .

Переривання небажаної вагітності: робити чи ні?

Якщо жінка йде на 3 або 4 аборти, наслідки якого можуть виявитися незворотними, значить нею рухає серйозна причина. Медикаментозне переривання вагітності спричиняє у 20% пацієнток гінекологічні проблеми. Також загострюються хронічні захворювання статевих органів, настає істміко-цервікальна недостатність, порушується менструальний цикл [4] .

У сукупності цих факторів фізичний стан жінок погіршується. Перш ніж погоджуватися на перший, другий або 3 аборти, рекомендується проконсультуватися з фахівцями, психологами та акушерами. Вторинне безпліддя, викидень, мимовільний аборт або позаматкова вагітність серйозно підривають жіноче здоров’я.

Наслідки провокують запальні захворювання органів малого тазу, сексуальну дисфункцію. Вченими доведено, що поняття безпечний аборт не існує. Медикаментозний або хірургічний аборти однаково призводять до ускладнень. Потрібно розуміти, що після двох або більше абортів ризик передчасних пологів збільшується на 50-65% [5] .

Профілактика небажаної вагітності збереже нерви та засоби на лікування в майбутньому. Незважаючи на значний прогрес у сфері планування сім’ї за останні десятиліття, майже 270 млн. жінок планети хочуть уникнути вагітності за оцінками ВООЗ. На жаль, питання щодо якісної контрацепції більшістю досі ігнорується, що призводить до незворотних наслідків.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Використані джерела:

 1. Аборти в Україні: що гарантує держава? – Jurfem. ЮрФем, 10 September 2021
 2. “Основи законодавства України про охорону здоров’я”. Законодавство України, Ч. II ст.50 у редакції Закону № 997-V від 27.04.2007}
 3. L Haddad. Unsafe Abortion: Unnecessary Maternal Mortality. Rev Obstet Gynecol. 2009 Spring; 2(2): 122–126.
 4. “Наслідки після аборту” – сайт РашЕл
 5. Swingle HM, Colaizy TT, Zimmerman MB, Morriss FH (2009). Аборт та ризик наступних передчасних пологів. J Reprod Med, 54(2): 95-108.
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
Треба поговорити

Українська гаряча лінія допомоги вагітним надає жінкам безкоштовну і конфіденційну допомогу при неочікуваній вагітності або стражданнях після аборту

Читати далі »
Який аборт краще робити
Який аборт краще – який аборт краще робити на ранніх термінах?

Основні способи медичного переривання вагітності! Який аборт краще зробити на ранньому терміні? Якщо неможливо уникнути переривання вагітності, зверніться на гарячу лінію 0 800 300 375. Ми допоможемо вам в будь-який час доби | Helpline

Читати далі »