Скільки коштує аборт в Україні?

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Перш ніж розповісти, яка вартість аборту в Україні, давайте визначимося з тим, що таке аборт і яким він може бути.

Аборт – це медична процедура, спрямована на видалення порожнини матки плодового яйця. За способом проведення він буває медикаментозний, вакуумний та хірургічний. Будь-який з цих методів – протиприродний: спрямований на припинення життєдіяльності живого організму та загрожує серйозними ускладненнями жіночому організму. В першу чергу страждають репродуктивна, ендокринна та нервова системи [2].

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Абсолютним показанням до переривання на будь-якому терміні є вагітність, що не розвивається, або серйозні проблеми зі здоров’ям жінки. В інших випадках слід серйозно замислитись і ретельно зважити всі деталі. Якщо у Вас є хоч найменші сумніви, зверніться за порадою до Центру допомоги при незапланованій вагітності helpline.com.ua. Тут можна отримати анонімну безкоштовну консультацію та дізнатися скільки коштує аборт, а фахівці допоможуть ухвалити правильне рішення.

Види абортів та їх вартість

Розглянемо докладніше кожен спосіб переривання. Тому що від вибору залежить вартість аборту та його наслідки.

Міні-аборт (вакуум-аспірація)

Проводиться в умовах медичної клініки на ранніх термінах до 7-8 тижнів. За допомогою спеціального вакуумного катетера плодове яйце витягується із порожнини матки. Щоб унеможливити хворобливі відчуття, використовується місцева анестезія [4] . Для проведення маніпуляції пацієнтці достатньо кількох годин перебування у стаціонарі. Період відновлення після процедури мінімальний, як і наслідки.

Ціни на міні-аборт в Україні коливаються в межах від 1500 до 7000 грн.

Фармаборт (медикаментозний)

Таке переривання вагітності відбувається за допомогою лікарських препаратів терміном до 8 тижнів. Жінка під контролем лікаря приймає спеціальні таблетовані засоби, які блокують вироблення гормонів, що підтримують вагітність та викликають скорочення матки, внаслідок чого відбувається вигнання плодового яйця. Це препарати Міфепристон та Мізопростол, вони приймаються з різницею 1,5-2 дні. Після процедури обов’язково проводиться контрольне УЗД, щоб переконатися, що залишки плодових тканин повністю вийшли з порожнини матки [5] .

Медикаментозне переривання вагітності ціна – 1500 – 5000 грн., залежно від виробника препаратів та їх якості.

Не купуйте таблетки для аборту в аптеці, ризики в таких випадках багаторазово збільшуються, аж до смерті! Низькі ціни на аборти повинні Вас насторожити, у такому разі використовуються або підроблені медикаменти, або процедуру проводить непрофесійний лікар.

Хірургічний аборт

Якщо термін вагітності не дозволяє провести попередні процедури – призначається проведення інструментального переривання, його проводять на пізніших термінах (до 12 тижнів). На пізніших термінах послуга проводиться лише за медичними показаннями (до 22 тижнів) [1] .

Це застаріла методика, яка вважається небезпечною, оскільки відбувається втручання в організм і існує ризик пошкодження матки під час вилучення плодового яйця.

Операція проводиться під загальним чи місцевим наркозом за умов стаціонару. Лікар видаляє ембріона, проводить вишкрібання цервікального каналу та матки. Після процедури пацієнтка ще якийсь час має перебувати у лікарні, під наглядом медичного персоналу [3] .

Сказати скільки варто зробити такий аборт складно, тому що все залежить від компетенції лікаря, умов проведення та складності маніпуляції. Ціна хірургічного аборту в Україні розпочинається від 1500 грн.

Залежно від того, який аборт – ціна різна. Вибирайте медичні заклади з гарною лікувально-діагностичною базою та сучасним обладнанням. Знайти такі можна за відгуками та рекомендаціями.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Використані джерела:

  1. Декларація Стосовно медичного аборту. Прийнята до Осло 08.1970 р.;
  2. І.Б. Вовк, Аборт – предиктор порушень репродуктивного здоров’я жінки. Медичні газети України. Тематичний номер • Март 2014;
  3. Акушерство та гінекологія. Татарчук Т.Ф. та ін. До: Медицина. – 2013;
  4. Краснопільський В.І., Мельник Т.М., Сєрова О.Ф. Безпечний аборт. – М.: ГЕОТАРМедіа, 2009;
  5. Трубнікова Л.І., Трубніков BC, Єгорова О.А. Порівняльна характеристика сучасних методів переривання вагітності ранніх термінів // Матеріали першого регіонального форуму «Мати та дитя». – Казань, 2007;
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
заборона абортів
Де заборонені аборти – в яких країнах заборонені аборти?

В яких країнах заборонено аборт? Чи можливий заборона абортів в Україні? Якщо ви зіткнулися зі складним вибором, добре все обміркувати допоможе розмова з психологом гарячої лінії при незапланованої вагітності 0 800 300 375 Helpline

Читати далі »
ціна на міні аборт
Міні аборт – ціна?

Що таке міні-аборт? Яка ціна на вакуумний аборт? Які особливості вакуумного аборту? Скільки коштує мікроаборт? Якщо Ви опинилися у складній ситуації, то наші спеціалісти допоможуть 0 800 300 375 | HelpLine

Читати далі »