Де зробити аборт на великому терміні?

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Як правило, аборти проводяться на ранньому терміні, щоб уникнути негативних наслідків в жіночому організмі. Однак є випадки, коли необхідно перервати вагітність на більш пізній період. Тоді жінка починає шукати медичний центр, де зроблять аборт на великому терміні. В Україні проведення таких процедур регламентується законодавством, де вказані: порядок, терміни, умови, деталі показань і вся необхідна інформація [1].

До якого терміну можна робити аборт в Україні?

Якщо настала небажана вагітність, то перервати її за запитом жінки можна на терміні до 12-го тижня [2]. Однак варто розуміти, що такі дії можуть призвести до серйозних проблем: гінекологічних захворювань, безпліддя, неможливість виносити і народити здорову дитину [3]. При зіткненні з труднощами не варто закриватися. Якщо є сумніви, варто поговорити з фахівцями. Отримати безкоштовну консультацію абсолютно конфіденційно можна, зателефонувавши на лінію допомоги при позапланової вагітності Helpline. Тут вислухають і допоможуть розібратися у всіх питаннях.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Залежно від терміну вагітності способи переривання будуть відрізнятися:

  1. До 6-го тижня може застосовуватися медикаментозний аборт. Жінці дадуть спеціальний препарат, який відшарувався плодове яйце і виведе його назовні з мінімальною шкодою для здоров’я. Самостійно приймати будь-які препарати, щоб викликати викидень, суворо заборонено. Медикаменти підбирає фахівець, нерідко він проводить процедуру під наглядом в гінекологічному відділенні [2].
  2. На терміні від 6-ї до 9-го тижня роблять вакуумну аспірацію. Через шийку матки вводять спеціальну канюлю і відокремлюють ембріон. Проводиться цей метод під загальним або місцевим знеболенням. Тривалість процедури становить до 10 хвилин [3].
  3. Хірургічний аборт може проводитися до 12-го тижня в разі усвідомленого бажання жінки перервати вагітність або на більш пізньому терміні при наявності медичних показників. Під час цього методу використовується загальний наркоз. Також застосовуються спеціальні розширювачі родових шляхів і інструменти для вискоблювання плода. Хірургічний аборт може завдати серйозної шкоди здоров’ю. Наприклад, привести до інфікування, захворювань органів малого таза, безпліддя.

Як проведення аборту вплине на вагітність в майбутньому?

Однозначної відповіді на таке питання не існує. У кожному індивідуальному випадку подальше репродуктивне здоров’я жінки буде залежати від багатьох факторів: виду аборту, терміну проведення процедури, анамнезу, віку та інших. Зрозуміло, що ті, хто шукає державну або приватну клініку, де зроблять аборт на пізньому терміні, мають низький шанс на благополучні наступні вагітності. Чим раніше буде проведена процедура, тим менше наслідків очікує жінку в майбутньому.

Доктор медичних наук, професор Вовк І. Б. зазначає, що штучні аборти завжди негативно впливають на фізичний і психоемоційний стан пацієнток. Тому тим, хто шукає, де можна зробити аборт після 12 тижнів, варто добре подумати про те, наскільки такі дії будуть виправдані. Згідно зі статистикою, в Україні після проведення подібних процедур у 18% жінок спостерігається ектопічна (позаматкова) вагітність, у 14% пацієнток плід завмирає, а у 26% – відбуваються мимовільні викидні.

Якщо ви опинилися в складній ситуації, фахівці лінії допомоги при позапланової вагітності Helpline готові розділити всі негаразди анонімно і безкоштовно. Важливо не закриватися в собі і прийняти правильне рішення. Наші фахівці підтримають і допоможуть зробити вибір, про який не доведеться пошкодувати в майбутньому.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Використані джерела:

  1. Наказ МОЗ України від 24 травня 2013 р.№423.
  2. Інструкції про порядок проведення операции штучного переривані вагітності, форм первинної облікової документації та інструкцій относительно їх Заповнення (ЗАТВЕРДЖЕНА наказом Міністерства охорони здоров’я України 20.07.2006 №508.
  3. Попов, А.А. Штучні аборти / А.А. Попов. – М., 2002. – 256 с.
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
Аналізи для аборту
Які аналізи треба здати перед абортом – аналізи для аборту

Які аналізи треба здати перед абортом? Основні методи переривання вагітності! Якщо внутрішні сумніви не дають зробити самостійний вибір, наберіть телефон довіри 0 800 300 375. Ми допоможемо вам в будь-який час доби | Helpline

Читати далі »