Підготовка до медикаментозного аборту

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

В даний час існує три види штучного переривання вагітності за медичними показаннями: медикаментозний, вакуумний та хірургічний. Кожен із цих методів може спричинити ускладнення та завдати непоправної шкоди жіночому організму.

Медикаментозний аборт можна робити на ранніх термінах до 7 тижнів. Він вважається найбільш безпечним, оскільки не потребує оперативного втручання.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Процедура цього типу аборту не потребує особливої підготовки. Для початку потрібно проконсультуватися з лікарем, зробити УЗД органів малого тазу, здати призначені лабораторні аналізи.

За тиждень до процедури підготовка до аборту має бути наступною: потрібно відмовитися від алкоголю та прийому сильнодіючих препаратів, а також уникати сексуальних стосунків та фізичних навантажень [2] .

Будь-які додаткові заходи підготовки та обстеження можуть бути призначені лікарем в індивідуальному порядку.

Перед тим, як робити фармаборт, жінці необхідно ретельно зважити всі аргументи «за» і «проти», і ухвалити остаточне рішення.

Якщо є хоч найменший сумнів, то рекомендується проконсультуватися зі спеціалістами або зателефонувати на гарячу лінію допомоги вагітним, щоб згодом уникнути депресивних станів та психоемоційних розладів.

Пам’ятайте, що чим більший термін вагітності, тим більшими будуть ризики ускладнень.

Як відбувається таблетований аборт

Якщо немає жодних протипоказань, лікар призначає час проведення аборту. Відбувається він в умовах клініки та обов’язково під контролем медичного персоналу.

Жінка приймає препарат під назвою Міфепрістон, він блокує гормон прогестерон, який підтримує вагітність. Через 36-48 годин після цього необхідно прийняти наступний препарат – Мізопростол, він викликає відкриття шийки матки та її скорочення, внаслідок чого починається відторгнення ембріона та виведення його назовні. У жінки починається кровотеча, тому в цей момент вона має перебувати під наглядом лікаря.

Кровотеча, схожа на менструальну, може тривати 7-10 днів. Це нормальне явище, характерне для постабортного періоду [1] .

Ці препарати неможливо купити в аптеці та зробити медикаментозний аборт самостійно. Застосування їх можливе лише в умовах клініки та за призначенням лікаря.

Через 2 тижні після переривання вагітності обов’язково проводиться контрольне УЗД, щоб переконатися, що процедура пройшла успішно.

Хоча медаборт не вважається операцією і є найменш небезпечною процедурою, однак і він не такий нешкідливий, як може здатися на перший погляд. Таблетоване переривання вагітності може призвести до неприємних наслідків: викликати сильну кровотечу та порушити гормональне тло жінки, що у свою чергу загрожує безпліддям [3] .

Перед вибором будь-якого методу переривання вагітності необхідна консультація лікаря акушера-гінеколога. Ставтеся до свого здоров’я дбайливо!

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Використані джерела:

  1. Довідник з питань репродуктивного здоров’я / за ред. Н. Г. Гойди. – К.: Вид-во Раєвського, 2004;
  2. Бакшеєв, С. Н. Медико-соціальні аспекти першого медичного аборту. Жінка здоров’я. – 2012. – № 10 (76);
  3. Фролова О. Г. Аборт (медико-соціальні та клінічні аспекти) / О. Г. Фролова та ін. – М .: Тріада – Х, 2003. – 160 с.
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
види абортів
Види абортів – методи переривання вагітності

Види абортів в залежності від термінів і способів переривання вагітності! Можливі ускладнення під час проведення аборту і після! Які терміни початку використання контрацепції після аборту? Читайте інформацію на Helpline

Читати далі »