Аборт у 30 років – наслідки. Чим небезпечний аборт після 40 років?

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Майже 40 років тому ВООЗ визнала аборт суттєвою проблемою у галузі репродуктивного здоров’я жінок. Щороку за оцінками ВООЗ понад 40 млн. вагітностей у світі штучно перериваються [1] . Медикаментозний або хірургічний аборт можуть призвести до серйозних ускладнень репродуктивної системи. Для аборту на 30 років наслідки для організму передбачити дуже складно.

Ризики аборту після 30: здоров’я жінки

Ранній чи пізній термін небажаної вагітності — не привід відмовитися від дитини та робити медичний аборт. Ще є час зателефонувати на телефон довіри, звернутися до близьких за порадою та підтримкою. Чим небезпечний аборт після 40 років, наслідки якого можуть повністю змінити спосіб життя жінки?

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаємо та допоможемо
 • гінекологічні захворювання;
 • подальші порушення репродуктивної функції;
 • викидень, передчасні пологи у майбутньому;
 • розвиток позаматкової вагітності;
 • масивна кровотеча;
 • перфорація матки;
 • запальні захворювання жіночих статевих органів;
 • мастопатія, гіперпластичні та передракові процеси.

У жіночій консультації пацієнткам надається час на обмірковування. Тиждень тиші триває від 48 годин до тижня, залежно від терміну вагітності. Причина зробити аборт різна, але перед процедурою важливо обміркувати її наслідки. Зміни торкнутися емоційного фону, фізіології: у надниркових залозах підвищується вироблення стероїдних гормонів, збій відбудеться в яєчниках та ендометрії.

Яким буває медичний аборт після 30–40 років?

У міру того, як жінка стає старшою, частота хромосомних аномалій плодового яйця різко зростає. Це знижує ймовірність завагітніти взагалі, збільшує ризик викидня [3] . Переривання проводиться декількома способами:

 1. медикаментозний або прийом гормональних препаратів за схемою, що виписана гінекологом;
 2. вакуумний аборт;
 3. інструментальний з втручанням у порожнину матки та аспірацією плодового яйця та ін.

Наслідок будь-якого аборту може виявитися незворотним для жінки будь-якого віку. Щоб організм швидше відновився, а ризик ускладнень знизився, потрібна консультація лікаря, правильний прийом антибіотиків. Також рекомендується виключати фізичні та розумові навантаження у перші тижні після аборту.

Вагітність після аборту у 30 років

Небезпечний аборт у 40 років, наслідки якого торкаються фізіології та емоційного стану жінки, збільшує ризик не настання наступної вагітності. Дитина може народитися навіть протягом кількох місяців чи років, а жінка не відчує радість материнства, можливо, до кінця життя. Якщо ви наважуєтесь на вагітність після 30 або 40 років після аборту, важливо виключити прийом гормональних протизаплідних препаратів за півроку до зачаття.

Організм легше перенесе виношування плода завдяки активному способу життя, вітамінізованій їжі та комплексному обстеженню у гінеколога. Аборт після 30 років не вирок, щоб продовжити свій рід. Для уникнення безплідності після аборту необхідно вибрати найбільш щадний метод переривання вагітності [4] .

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаємо та допоможемо

Використані джерела

 1. Tang OS, Chan CC, Ng EH та ін. А специфічно, randomized, placebocontrolled trial на використанні mifepristone з sublingual або vaginal misoprostol для медичних параметрів не менше 9 weeks gestation // Human Reproduction. – 2003. – Vol. 18. – №11. – P. 2315-2318
 2. Ємельянова, Т. Г. Рішення про аборт: чому воно приймається і як його запобігти / Т. Г. Ємельянова, Г. Г. Іванова // Сестринська справа. – 2015. – №5. – С. 44-45.
 3. Сайт Advanced Fertility
 4. Тасаков, З. Штучне переривання вагітності / З. Тасаков, А. Шумилов // Кримінальну право. – 2004. – № 2. – С. 67-69.
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
заборона абортів
Де заборонені аборти – в яких країнах заборонені аборти?

В яких країнах заборонено аборт? Чи можливий заборона абортів в Україні? Якщо ви зіткнулися зі складним вибором, добре все обміркувати допоможе розмова з психологом гарячої лінії при незапланованої вагітності 0 800 300 375 Helpline

Читати далі »
Страждаєте після аборту?

Жінки повідомляють про почуття провини, жалю, горя та інші тривожні емоції після аборту (переривання вагітності). Це добре відомий побічний ефект аборту – постабортний синдром (ПАС).

Читати далі »