За небажаної вагітності Закон України дозволяє робити медичний аборт за бажанням пацієнтки в строк до 12 тижнів [1] . Максимальний термін для реалізації хірургічного втручання – 22 тиждень гестації. Це пізній аборт, який слід проводити під медичним наглядом. Переривання у будь-якій формі не буває безпечним, оскільки впливає і на гормональне тло, і на функції репродуктивних органів. Перед тим, як робити хірургічний аборт у Харкові, Києві, Львові, ціна якого є досить високою, краще проконсультуватися з гінекологом або зателефонувати на телефон довіри.
Аборт та ціна: хірургічний та медикаментозний
Лише за останні за 10 останніх років у країні зареєстровано понад 1 млн абортів, з яких майже 50 тис. проводилися у приватних закладах [2] . Київ, Запоріжжя, Харків, Одеса та в інших великих містах України можна зробити хірургічний аборт , ціна якого залежить від кількох факторів:
- клініка чи медичний центр, їх статус;
- лікар та його кваліфікація;
- медичні свідчення, здоров’я пацієнтки;
- вік жінки.
Якщо аборт вакуумом або лікарськими препаратами допускає термін 5-8 тижнів (рання), то хірургічний аборт проводиться в період від 6 до 12 тижнів (пізній). Він є класичний метод втручання за допомогою розширювача і інструментального вишкрібання плода. Такий аборт (ціна хірургічного завжди вища за медикаментозний) вимагає анестезію, загальний наркоз і обов’язкове перебування пацієнтки під наглядом лікарів ще добу [3] .
Вагітність та її переривання: підготовка на пізньому терміні
Перед тим, як проводитиметься аборт хірургічний, ціна цієї процедури узгоджується заздалегідь, а також день її проведення. Жінка здає необхідні аналізи, а гінеколог визначає можливі патології її репродуктивної системи за допомогою УЗД.
Операція передбачає видалення ембріона шляхом вишкрібання матки та цервікального каналу. У період відновлення (14-21 день) жінці протипоказані фізичні навантаження, сексуальні контакти, тепла ванна.
Зважте всі «за» та «проти» перед тим, як робити хірургічний аборт у Запоріжжі, ціна якого варіюється в залежності від складності його проведення. Будь-який вид аборту небезпечний, тому варто уважно поставитися до власного здоров’я. Висока ціна на операцію в Україні також має стати «дзвіночком», провокуючи якісніше сексуальне виховання.
Використані джерела:
- Законодавство України, Наказ МОЗ України від 24 травня 2013 р. №423.
- Державна служба статистики України. За редакцією І.Є. Вернер. – К., 2018. – 241 с.
- Вовк І.Б. Аборт – предиктор порушень репродуктивного здоров’я жінки // Здоров’я України. – 2014. – № 1. – С. 44–47.

Храпко Юрій Дмитрович
Акушер-гінеколог