Аборт – за і проти: аргументи проти абортів

На законодавчому рівні аборт визначається як штучне переривання вагітності жінок [1]. Іншими словами, це хірургічна інтервенція в природні процеси в організмі під час вагітності. Після цього періоду процедура проводиться згідно з переліком обставин, визначених Законом України «Основи законодавства України про охорону здоров’я».

Запобігти переривання можна, часто жінці просто необхідно допомогу психологічного характеру, жінки можуть відчувати себе самотніми, ізольованими. Фахівці Helpline намагаються допомогти вагітним в скрутну годину розібратися в своїх почуттях і не робити поспішний крок, про який можна потім шкодувати все життя.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Види, плюси і мінуси абортів

Переривання відбувається амбулаторно в стінах медичного закладу [2]. І якийсь б щадить була маніпуляція, вона може залишити неминучий слід і викликати проблеми зі здоров’ям в цілому. Як пояснює головний акушер-гінеколог України, д.м.н., професор В’ячеслав Камінський наслідки, які можуть виникнути після аборту, проявляються, як правило, не відразу, а через деякий час, навіть через кілька років.

Переривання вагітності може виконуватися декількома методами:

  1. Медикаментозним. Процедура проводиться на ранніх термінах до 9 тижнів за допомогою препаратів. Серед мінусів процедури можна назвати неповне відходження епітелію і гормональний збій.
  2. Хірургічним. Здійснюється оперативним шляхом під загальним наркозом вискоблюванням ембріона з порожнини матки. Часто така процедура може привести до безпліддя надалі.
  3. Вакуумним. Проводиться під місцевими анестетиками вакуум-аспіратор, який розкриває канал і видаляє вміст. Серед негативних наслідків процедури можна відзначити гормональний збій і запальні процеси.

Тема переривання вагітності має багато аргументів «за» і «проти» аборту. Прихильники і противники процедури призводять досить вагомі докази, що підтверджують їх правоту.

Плюси і мінуси аборту: коли це дійсно необхідно

Всього існує 4 типи законодавчих актів про переривання вагітності:

  1. за медичними показаннями, коли стоїть питання загрози життю матері;
  2. при ризики психічного або фізичного здоров’я вагітної, патології плоду, інцест, згвалтування;
  3. по соціальним проявам;
  4. на прохання пацієнтки (в країнах з лояльним законодавством).

В Україні переривання вагітності регламентовано на законодавчому рівні. Законом «Про охорону здоров’я громадян» сказано, що, незважаючи на аргументи «за» і «проти» процедури, а також на мінуси аборту, кожна жінка має право сама приймати рішення про материнство. До 12 тижнів – за бажанням, до 22 тижні – за медичними показаннями, а також при наявності патологій у плоду або загрози життю матері – незалежно від терміну [1].

Плюси і мінуси аборту

Незважаючи на мотивовані аргументи проти абортів жінка може піти на переривання, якщо під час виношування дитини:

  • помер чоловік;
  • чоловік / мати перебувають у в’язниці;
  • відбулося позбавлення материнських прав;
  • в родині вже є 3 і більше дітей;
  • стався розлучення;
  • мало місце згвалтування;
  • подружжя є безробітними;
  • дохід на сім’ю зафіксовано менше, ніж прожитковий мінімум;
  • відсутня своя житлоплоща.

Всі ці соціальні показники встановлені законами України та дають право на аборт [1].

Аборт: «за» і «проти»

Прихильники за переривання вагітності аргументують свої позиції безліччю доказів, таких як: слабке здоров’я жінки, вроджені патології плода, соціальний стан матері. У свою чергу, за заборону абортів виступають естетичні, релігійні та демографічні аспекти. Аборт – це гріх, вбивство людини. Серед заборон можна виділити і плюс в тому, щоб підвищити народжуваність в країнах, де це гостро необхідно.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Якщо ви перебуваєте в складній ситуації з незапланованою вагітністю, відчуваєте, що залишилися один на один з проблемою, завжди можете зателефонувати на Гарячу лінію допомоги Helpline. Фахівці раді будуть надати Вам підтримку в потрібний момент. Не зволікайте, дзвоніть прямо зараз!

  1. Закон України Основи законодавства України про охорону здоров’я м. Київ (від 19 листопада 1992 року № 2801-XII)
  2. Декларація, прийнята в Осло, щодо медичного аборту
  3. Інструкції про порядок проведення операции штучного переривані вагітності, форм первинної облікової документації та інструкцій относительно їх Заповнення (ЗАТВЕРДЖЕНА наказом Міністерства охорони здоров’я України 20.07.2006 № 508.
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович – лікар акушер-гінеколог

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту