Ймовірність безпліддя після аборту

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Позапланова вагітність для жінки стає підступним випробуванням, особливо, якщо вона наступила в перший раз, і дівчина ще не готова ставати матір’ю. У таких ситуаціях жінки нерідко вирішуються на штучне переривання. Тут можна розводити безліч дискусій за і проти абортів. Але одна справа, коли процедура необхідна за медичними показаннями, а інше, коли в потрібний момент не було нікого поруч, хто б міг підтримати вагітну, щоб вона не відчувала себе самотньою і ізольованою. Адже здорова вагітність – це завжди щастя, адже всередині росте маленьке життя.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Багатьох жінок цікавить питання, наскільки ймовірним є безпліддя після першого аборту. На жаль, одним з плачевних наслідків аборту є порушення репродуктивної функції і неможливість більше завагітніти. Безсумнівно, виконуючи певні лікарські рекомендації, є ймовірність знизити ризик безпліддя, проте це індивідуальне питання, і багато в чому грає роль метод, яким був проведений аборт, і кваліфікація медперсоналу.

Безпліддя після аборту: статистика та небезпечні наслідки після процедури

Напевно кожна жінка знає, що аборт – шанс безпліддя, і це не тільки одне ускладнення. Часто жінки можуть хворіти хронічними запальними процесами статевих органів, їх менструальний цикл протікає з порушеннями. Також при подальшому бажанні завагітніти великі шанси невиношування. Особливо високий відсоток безпліддя після першого аборту в молоді роки. Ризик ускладнень у молодих дівчат становить %, у жінок при проведенні процедури в сертифікованому медцентрі – %, народними засобами – близько %. Щоб уникнути безпліддя після першого аборту, найкраще підібрати оптимальний спосіб контрацепції від небажаної вагітності.

Шанс безпліддя після аборту: чому так відбувається

Одним з великих стресів для організму жінки є аборт, після якого існує велика небезпека розвитку безпліддя. Чому статистика свідчить про високу ймовірність вторинного безпліддя після аборту? Уявіть, під час вагітності в організмі відбувається глобальна перебудова всіх процесів до прийому і розвитку нового життя, в тому числі і вироблення БАР, необхідних для її підтримки. Це унікальні процеси, які можуть відбуватися тільки у жінок. І в якийсь момент відбувається різке переривання цих дій, що часто призводить до порушень гормонального, патогенетичного та іншого характеру. Тому безпліддя після першого аборту – не рідкість.

безпліддя після аборту

Крім усього, начальник відділу охорони здоров’я матерів та дітей МОЗ України, к.м.н. Надія Яківна Жилка висвітлювала відомості на одній з конференцій про те, що у 69,7% українських жінок є ускладнення після аборту, що є досить високим показником.

Серед поширених ознак безпліддя після аборту є:

  • пошкодження базального шару, що відповідає за оновлення ендометрія в кожному менструальному циклі;
  • спайкові процеси в порожнині матки, які перешкоджають імплантації;
  • хронічний ендометрит;
  • збій менструального циклу.

Небезпека безпліддя після вискоблювання існує незалежно від способу проведення процедури. Йде порушення гормонального балансу, речовини стають непотрібними, але, незважаючи на це продовжують вироблятися і надходити в лімфу, що негативно може позначитися на гормонально-залежних органів: яєчники, матка і молочні залози.

Перший аборт і безпліддя в залежності від методу проведення процедури

На ранніх термінах вагітності до 6 тижнів проводиться медикаментозний аборт шляхом вживання препаратів в порядку і дозуванні, прописаних гінекологом. В результаті відбувається викидень. Незважаючи на те, що даний спосіб вважається одним з щадних втручань, неможливо передбачити індивідуальну реакцію організму, яка може привести до безпліддя після медикаментозного аборту. Ускладнення може утворюватися в результаті неповного виходу з матки ембріональних тканин.

безпліддя після першого аборту

Також на ранньому терміні вагітності можна проводити вакуумну аспірацію. Суть процедури полягає в добуванні ембріона з порожнини матки за допомогою спеціального насоса. Безпліддя після вакуумного аборту може розвиватися внаслідок запалення через неповне видалення тканин плодового яйця, спаєчних процесів і інших наслідків.

Після хірургічного вискоблювання під загальним наркозом може бути ряд ускладнень, серед яких:

  • непрохідність маткових труб;
  • позаматкова вагітність;
  • невиношування (викидень).
Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Ось чому після аборту безпліддя є поширеною проблемою багатьох жінок. Щоб уникнути негативних наслідків, гінекологи рекомендують виконувати певні настанови. Якщо у вас немає ніяких свідчень до аборту, і ви на межі цього страшного кроку, зателефонуйте за телефоном довіри допомоги вагітним жінкам у важкий час. Українська Гаряча лінія безкоштовно і конфіденційно допоможе вам зробити правильний вибір і не страждати від наслідків аборту.

Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
Аборт на перших строках
Аборт – де можна зробити переривання вагітності?

Де зробити переривання вагітності за один день? Чи можна зробити аборт у приватній клініці без аналізів? Ми маємо доступ до каталогу центрів підтримки вагітних по всій Україні. Звертайтеся на гарячу лінію для отримання консультації 0 800 300 375 Helpline

Читати далі »