Акції проти абортів

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Регулярно по всьому світу противники абортів виступають з акціями, борючись за право на життя дитини з моменту зачаття [1], [4]. Не піддавайтеся паніці і не робіть необдуманих вчинків. Якщо вас відвідують думки про аборт, зателефонуйте на гарячу лінію Helpline, поговоріть про свою проблему з фахівцем.

Коли проходять акції?

У країнах колишнього СРСР і сусідніх державах акції проти абортів і на захист внутрішньоутробного життя традиційно проходять 1 червня – в Міжнародний день захисту дітей. В цей час піднімається ряд проблем, що стосуються порушень прав дитини [3]. У всьому іншому світі представники антиабортної руху збираються 11 січня – в день пам’яті Вифлеємський немовлят.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Активісти можуть виступати в будь-який час, часто мітинги і ходи прив’язані до настроїв в суспільстві і поточних подій в державі. Так, після посилення закону про аборти в Польщі почалися хвилювання прихильників внутрішньоутробного переривання життя. У відповідь на це виступили противники абортів.

Чого домагаються активісти?

У правовій системі будь-якої країни фундаментальним є право людини на життя [2]. Це домагання охороняється законом [6]. Вкрай важливим є питання про те, що можна вважати виникненням життя:

  • момент зачаття [4];
  • момент досягнення зародком певного терміну (внутрішньоутробно);
  • момент народження.

Цивільний кодекс України передбачає захист інтересів зачатої, але ще не народженої дитини. Незважаючи на це, аборти в країні легальні і до певного терміну можуть проводитися за бажанням жінки без медичних показань.

Релігійні акції проти абортів

Жодна світова релігія не підтримує штучне переривання життя, прирівнюючи його до вбивства [5]. Випадки втручання, коли пологи або вагітність загрожує життю матері, вважаються непрямим абортом і є прийнятними в залежності від ситуації.

Представники православної і католицької церков виступають на акціях на підтримку збереження життя і сім’ї, виявляючи різко негативну позицію щодо абортів.

Християни всіх конфесій закликають жінок, які пішли на навмисне переривання вагітності, а також всіх, хто в цьому брав участь (медиків, родичів, що вплинули на рішення) до покаяння.

Здатність подарувати життя – найбільший дар з точки зору релігії. Материнство ще в середині минулого століття вважалося соціальним і громадянським обов’язком жінки. Сьогодні погляди суспільства змінилися. Немає нічого поганого в рішенні жінки не вагітніти, але навмисне переривання зародилася життя без серйозної на те причини ніколи не знайде пояснення.

Якщо вас відвідують думки про аборт і здається, що знайти рішення неможливо, зателефонуйте на гарячу лінію Helpline і обговоріть проблему з фахівцем.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Використана інформація:

  1. ЦК України, ст. 25 ч. 2. від 16.01.2003 р.
  2. Конституція України, ст. 34. від 28.06.96 р.
  3. Закон України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 р.
  4. Американська конвенція про права людини, від 1962 р
  5. Humanae vitae. Енцикліка Папи Павла VI – 25.07.1968 р
  6. Арсанусова Л. Ю. Права ембріона // Словник з біомедичної етики. – Ставрополь, СтГМА, 2011 року.
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
2 аборти поспіль наслідки
2 аборти поспіль – наслідки

2 аборти поспіль: які наслідки можуть виникнути після повторної процедури? Частини ускладнення після другого аборту! Читайте думку кращих гінекологів України, телефонуйте за консультацією по телефону довіри 0 800 300 375 Help Line

Читати далі »
Де зробити медикаментозний аборт
Де можна зробити медикаментозний аборт?

Що таке медикаментозний аборт? Коли застосовують медикаментозне переривання вагітності? Де роблять медикаментозний аборт? Виявилися у складній ситуації? Телефонуйте за довірою 0 800 300 375! Ми вислухаємо та надамо допомогу | HelpLine

Читати далі »