Акції проти абортів

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Регулярно по всьому світу противники абортів виступають з акціями, борючись за право на життя дитини з моменту зачаття [1], [4]. Не піддавайтеся паніці і не робіть необдуманих вчинків. Якщо вас відвідують думки про аборт, зателефонуйте на гарячу лінію Helpline, поговоріть про свою проблему з фахівцем.

Коли проходять акції?

У країнах колишнього СРСР і сусідніх державах акції проти абортів і на захист внутрішньоутробного життя традиційно проходять 1 червня – в Міжнародний день захисту дітей. В цей час піднімається ряд проблем, що стосуються порушень прав дитини [3]. У всьому іншому світі представники антиабортної руху збираються 11 січня – в день пам’яті Вифлеємський немовлят.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Активісти можуть виступати в будь-який час, часто мітинги і ходи прив’язані до настроїв в суспільстві і поточних подій в державі. Так, після посилення закону про аборти в Польщі почалися хвилювання прихильників внутрішньоутробного переривання життя. У відповідь на це виступили противники абортів.

Чого домагаються активісти?

У правовій системі будь-якої країни фундаментальним є право людини на життя [2]. Це домагання охороняється законом [6]. Вкрай важливим є питання про те, що можна вважати виникненням життя:

  • момент зачаття [4];
  • момент досягнення зародком певного терміну (внутрішньоутробно);
  • момент народження.

Цивільний кодекс України передбачає захист інтересів зачатої, але ще не народженої дитини. Незважаючи на це, аборти в країні легальні і до певного терміну можуть проводитися за бажанням жінки без медичних показань.

Релігійні акції проти абортів

Жодна світова релігія не підтримує штучне переривання життя, прирівнюючи його до вбивства [5]. Випадки втручання, коли пологи або вагітність загрожує життю матері, вважаються непрямим абортом і є прийнятними в залежності від ситуації.

Представники православної і католицької церков виступають на акціях на підтримку збереження життя і сім’ї, виявляючи різко негативну позицію щодо абортів.

Християни всіх конфесій закликають жінок, які пішли на навмисне переривання вагітності, а також всіх, хто в цьому брав участь (медиків, родичів, що вплинули на рішення) до покаяння.

Здатність подарувати життя – найбільший дар з точки зору релігії. Материнство ще в середині минулого століття вважалося соціальним і громадянським обов’язком жінки. Сьогодні погляди суспільства змінилися. Немає нічого поганого в рішенні жінки не вагітніти, але навмисне переривання зародилася життя без серйозної на те причини ніколи не знайде пояснення.

Якщо вас відвідують думки про аборт і здається, що знайти рішення неможливо, зателефонуйте на гарячу лінію Helpline і обговоріть проблему з фахівцем.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Використана інформація:

  1. ЦК України, ст. 25 ч. 2. від 16.01.2003 р.
  2. Конституція України, ст. 34. від 28.06.96 р.
  3. Закон України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 р.
  4. Американська конвенція про права людини, від 1962 р
  5. Humanae vitae. Енцикліка Папи Павла VI – 25.07.1968 р
  6. Арсанусова Л. Ю. Права ембріона // Словник з біомедичної етики. – Ставрополь, СтГМА, 2011 року.
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
Страждаєте після аборту?

Жінки повідомляють про почуття провини, жалю, горя та інші тривожні емоції після аборту (переривання вагітності). Це добре відомий побічний ефект аборту – постабортний синдром (ПАС).

Читати далі »
Аналізи для аборту
Які аналізи треба здати перед абортом – аналізи для аборту

Які аналізи треба здати перед абортом? Основні методи переривання вагітності! Якщо внутрішні сумніви не дають зробити самостійний вибір, наберіть телефон довіри 0 800 300 375. Ми допоможемо вам в будь-який час доби | Helpline

Читати далі »
Як роблять аборт
Як робиться аборт?

Як відбувається процедура аборту які його наслідки? Як роблять аборт до 12 тижнів? Якщо ви перебуваєте в складній ситуації з незапланованою вагітністю, телефонуйте на телефон довіри 0 800 300 375 Helpline

Читати далі »