Чи боляче робити вакуумний аборт без наркозу?

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Вакуумний або міні-аборт – це малотравматичная процедура по перериванню вагітності. Вона має на увазі видалення вмісту матки за допомогою спеціальних інструментів, але без хірургічного втручання. За офіційною інформацією ВООЗ переривання вагітності вакуумом (поряд із застосуванням спеціальних медикаментів) є найбільш безпечним абортивною методом [2].

Що таке вакуумний аборт, чи боляче це?

Вакуумний аборт (або аспірація) – це щадний метод переривання небажаної або завмерлої вагітності. Втрати від процедури щодо інших способів мінімальний, а період відновлення короткий.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Якщо ви турбуєтеся і замислюєтеся про те, чи боляче робити вакуумний аборт (міні-аборт), поговоріть з фахівцем гарячої лінії Helpline. Вам нададуть психологічну підтримку і дадуть відповідь на питання.

На які терміни роблять вакуумний аборт?

Переривання вагітності за допомогою вакуумного відсмоктування можливо тільки на ранніх термінах. Найбільш ефективна процедура на 5 – 7 тижнях. За інформацією ВООЗ медики з досвідом, які пройшли спеціальну підготовку, можуть проводити міні-аборт на 12-му тижні [1]. При наявності спеціальних приладів (канюлею з певними характеристиками) допустима медична маніпуляція на 15 тижні [2].

Звертатися за допомогою бажано якомога раніше. Чим менше термін, тим більше шансів на успішну безболісну процедуру.

Якщо вакуумний аборт це не боляче, чи будуть наслідки?

У більшості випадків при дотриманні всіх медичних норм, міні-аборт – це не боляче і безпечно, але іноді втручання не проходить безперешкодно. У рідкісних випадках можливі проблеми, пов’язані з лікарськими помилками.

Найчастіше пацієнтки стикаються з неповним видаленням плоду з матки [3]. У таких випадках доводиться вдаватися до хірургічного методу – вискоблювання. На відміну від такої процедури, як вакуумний аборт, це боляче.

Якщо фрагменти ембріона не були сприйняті відразу, може розвинутися запальний процес, про що свідчить один або кілька симптомів:

 • кровотеча (іноді у вигляді згустків);
 • тривалі геморагічні виділення з неприємним запахом;
 • болі внизу живота.

У таких випадках вишкрібання проводиться повторно.

Ігнорування симптомів і несвоєчасне звернення за допомогою можуть призвести до ускладнення – розвитку ендометриту, хронічного запалення матки [3].

Хід процедури вакуум-аспірації

Процедура вакуумної аспірації умовно ділиться на три етапи:

 1. Підготовчий етап. Жінка проходить гінекологічний огляд і робить УЗД малого таза для визначення точних термінів вагітності. Якщо міні-аборт можливий, проводиться інформування та підписання згоди. Безпосередньо перед операцією здійснюються загальне дослідження крові, підрахунок тромбоцитів.
 2. Вакуумна аспірація. Проходить міні-аборт боляче чи ні – залежить від індивідуальних особливостей організму і стану здоров’я. Найчастіше процедуру проводять під місцевою анестезією, в таких випадках можливе відчуття легкого дискомфорту. При певних станах або терміни пізніше 7 тижнів аборт проходить під загальним наркозом. Втручання здійснюється за однією методикою, але з використанням різних медичних пристроїв. Видалення плідного яйця з порожнини матки займає кілька хвилин.
 3. Відновлення. На реабілітацію відводиться від 1,5 до 2 годин, після чого вважається, що жінка може приступати до повсякденної діяльності [1].

Чим може бути заміщена вакуум-аспірація, боляче це?

На терміни до 7 тижнів можливе проведення медикаментозного аборту замість вакуумного [1]. Процедура безболісна, але супроводжується побічними ефектами:

 • нудотою;
 • блювотою;
 • запамороченням;
 • діареєю.

Вакуумне або медикаментозне переривання вагітності – що краще?

Фармакологічна переривання вагітності вважається менш небезпечним, ніж вакуумна аспірація. Вибір методу здійснюється після обстеження лікаря. Рішення залежить від показань, а не від особистого бажання пацієнтки.

Кожен метод в різному ступені шкодить здоров’ю. Фізичний шкоди від медикаментозного і вакуумного абортів мінімальний, але гормональних змін уникнути не вдасться. Ознаки вагітності з’являються вже на 8 – 10 день і після штучного вилучення плоду організм не відразу може перебудуватися [2] . Перед прийняттям рішення зателефонуйте на гарячу лінію Helpline і отримаєте психологічну підтримку.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Використані джерела:

 1. ВООЗ, Безпечний аборт: рекомендації для систем охорони здоров’я з питань політики і практики. 1999 р
 2. ВООЗ, Безпечний аборт: рекомендації для систем охорони здоров’я з питань політики і практики. Друге видання. 2012 р
 3. Bearak J, Gerdts C, Daniels J, Popinchalk A, Rossier C. Небезпечний аборт. Бюлетень ВООЗ – 25 вересень 2020 р
 4. Степанковська (ред.) Г. К. Невідкладні стани в акушерстві та гінекології – Здоров’я, 2000..
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
Чому аборт це погано
Аборт це гріх – чому аборт це погано?

У чому полягає моральна оцінка переривання вагітності? Чому аборт – це погано? Читайте відповіді сучасних релігій, чому переривання вагітності вважається страшним гріхом? Перш ніж зробити непоправне, зателефонуйте на гарячу лінію, щоб все ретельно обміркувати 0 800 300 375 Helpline

Читати далі »
Які таблетки викликають викидень
Якими таблетками можна перервати вагітність – які ліки викликає викидень?

Як проходить медичний аборт – якими таблетками можна зірвати вагітність? Якщо ви опинилися у важкій ситуації, не потрібно шукати, які таблетки роблять викидень! Зателефонуйте на телефон довіри, і наші психологи зроблять все можливе, щоб вам допомогти 0 800 300 375 Helpline

Читати далі »
Заборона абортів в Польщі
Заборона абортів в Польщі

Заборонені чи аборти в Польщі? Реакція суспільства на заборону абортів в Польщі після рішення Конституційного Суду в 2020 році! Як вплинув заборона абортів на соціальне життя поляків? Читайте інформацію на Helpline

Читати далі »