Чи безпечно робити аборт – найбезпечніший аборт для ненароджувальних

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Останнім часом істотно змінилася доказова база і технології безпечного переривання вагітності. Але незважаючи на позитивну динаміку розвитку в наданні медичної допомоги, в світі як і раніше проводиться велика кількість небезпечних абортів (близько 22 млн в рік) [4] . Якщо вагітність, яку ви не планували, все ж настала, і немає ніяких показань до її переривання, не варто робити поспішні рішення. Компанія Helpline допомагає прийняти правильний крок на користь щасливого материнства. Надаючи психологічну підтримку фахівці не залишать вас у важкі хвилини відчаю.

Який аборт менш небезпечний? Сама по собі процедура небезпечна для організму, оскільки в силу індивідуальних особливостей кожної жінки ніхто не знає, як вона може відбитися на репродуктивній функції в майбутньому, навіть якщо були дотримані порядок і норми виконання.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Згідно ВООЗ, штучне переривання вагітності проводиться тільки кваліфікованим медичним персоналом методом, який підходить для конкретного терміну вагітності, тоді аборт безпечний [6] .

Як перервати вагітність безпечно

Серед менш небезпечних способів переривання вагітності, які проводяться на ранніх термінах, виділяють медикаментозний аборт [1] . Суть процедури полягає в прийомі препаратів, призначених лікарем. Даний метод ефективний на 95% і тільки в 1% випадків може привести до серйозних наслідків [6] .

як безпечно перервати вагітність

Про те, який аборт робити безпечно пояснила глава правління благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї», викладач Школи громадської охорони здоров’я Києво-Могилянської академії Г.П. Майструк, визначивши основні переваги методу:

 • мінімальний ризик ускладнень від анестезії та оперативного втручання;
 • краще сприймається організмом;
 • комфортні умови.

У разі необхідності перелік методик обстеження може змінюватися в залежності від медичних показань [3] . Медикаментозний аборт проводиться при відсутності показань [1] [7] . Така процедура вимагає достовірну інформацію від пацієнтки і якісні ліки. Тому на питання про те, який найбезпечніший аборт, лікарі відповідають, що саме медикаментозний.

Коли безпечно робити аборт на ранніх термінах

Під час вагітності до 5 тижнів відповідним способом переривання є вакуум-аспірація. Міні-аборт мінімально травматичний для жінки, проводиться швидко і при ньому не спостерігається частих ускладнень [5] . Але, незважаючи на мінімальні травми, заслужений лікар України В’ячеслав Камінський пояснює, що наслідки переривання вакуумом можуть проявитися не відразу, а через місяць або рік після процедури. Після першого аборту вакуумом жінкам з негативним резус-фактором необхідно проводити імунізацію імуноглобуліном антирезус Rho (Д) [2] . До якого терміну безпечний аборт можна зробити? Безпечне переривання без хірургічного втручання проводиться до 6 – 7 тижнів.

Безпечний аборт: на якому терміні без травм і наслідків можна виконати процедуру

При позапланової вагітності кожна жінка може опинитися в групі ризику небезпечного аборту в зв’язку з численними факторами:

 • дорожнеча процедури;
 • законодавчі табу;
 • пізній термін вагітності.

Також при обмеженнях системи охорони здоров’я підвищується ризик того, що вагітна звернеться в непристосовані місця для безпечного аборту. [6]

Серед основних видів ускладнень, які можуть бути при небезпечному аборті, виділяють: кровотечі, інфекційне зараження крові, що сприяє загибелі, пошкодження статевих органів та інші травми. [6]

лікування наслідків

Залежно від того, як жінка пережила не безпечне переривання вагітності їй в терміновому порядку може знадобиться медична допомога, а саме: переливання крові, лікування інфекційних процесів антибіотиками, загальні відновлювальні процедури.

Запобігти травми після аборту і можливі летальні випадки можна шляхом сексуального освіти, доступним своєчасними безпечним абортам.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Так, життя мами після народження малюка стає інший, але це ж того варте. Телефонуйте в Helpline прямо зараз, щоб в подальшому не страждати від наслідків небезпечного аборту.

 1. Інструкція про порядок проведення операции штучного переривані вагітності, форм первинної облікової документації та інструкцій относительно їх Заповнення. Наказ Міністерства Охорони Здоров’я України № 508 від 20.07.2006 р.
 2. Інструкція про порядок проведення операции штучного переривані вагітності ранніх строків методом вакуум-аспірації. Затверджено наказом Міністерства Охорони Здоров’я України від 28.06.1994 р.
 3. Перелік медичний показань проведення штучного переривані вагітності від 12 до 24 тіжнів. Додаток до Постанови Кабінету міністрів України від 12.11.1993 р. № 926.
 4. ВООЗ Безпечний аборт: рекомендації для систем охорони здоров’я з питань політики і практики. Друге видання
 5. Переривання вагітності
 6. Безпечне переривання вагітності | Лікарі без кордонів
 7. Спеціалізований медичний портал Медикаментозний аборт: право на вибір
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
безпечно робити аборт
Чи безпечно робити аборт – найбезпечніший аборт для ненароджувальних

Чи можна перервати вагітність безпечно? На якому терміні без травм і наслідків можна виконати процедуру безпечного аборту? Щоб надалі не страждати від наслідків небезпечного аборту телефонуйте на гарячу лінію 0 800 300 375 Helpline

Читати далі »