Аборт в 16 років – наслідки аборту в ранньому віці

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Аборт – штучне втручання в жіночий організм з метою видалення плодового яйця. Ні для кого не секрет, що аборт в 16 років викличе наслідки, які негативно позначаться на репродуктивну функцію в майбутньому. За визначенням ВООЗ переривання вагітності вважається терміном до 22 тижнів. З медичної точки зору, рання вагітність – це та, яка настала до 18 років [1] .

Небажана вагітність у ранньому віці в більшості випадків закінчується перериванням, яке в майбутньому може викликати незворотні наслідки для молодого організму. Дівчата з першою вагітністю в 14, 15, 16 років самі ще діти, неусвідомлення того, що вони чекають дитину і несвоєчасна допомога дорослих може привести до необдуманого кроку – аборту, а його наслідки – до безпліддя. Щоб такого не відбувалося, існують спеціальні гарячі лінії допомоги. Зателефонувавши в Helpline, ви отримаєте слушні консультації конфіденційно і безкоштовно.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Основні чинники підліткової вагітності

  • Одними з важливих соціальних факторів, які можуть призвести до дитячої вагітності є:
  • раннє виникнення сексуальних відносин (приблизно з 14 років);
  • низький рівень освіченості;
  • мале просвіта проблеми;
  • низький соціально-економічний статус;
  • виховання в неповній сім’ї.

Виходячи із законодавства України, переривання вагітності у неповнолітніх строком до 22 тижнів здійснюється тільки за згодою батьків [1] . Якщо стався аборт в ранньому віці, наслідки можуть нести реальну загрозу для здоров’я дівчини.

Масштаби проблеми підліткової вагітності

Статистика країн, що розвиваються щорічно фіксує 21 млн прецедентів вагітності у дівчаток від 14 років, з яких лише половина закінчується повноцінними пологами. Цифри можуть відрізнятися в залежності від регіонів. Так, наприклад, лідерами по підліткової вагітності є країни Центральної Африки. Що ж стосується Європи, то деякі держави займають лідируючі позиції в цьому, скажімо так, поганому рейтингу [2] .

Добре відомо, що перший аборт в 15 років і наслідки, які він викликає, можуть мати невтішні прогнози майбутнього материнства. Особливо це стосується підлітків, у яких ще формується гормональний фон, процедура може викликати ряд гінекологічних захворювань.
Якими способами робиться аборт у підлітків

Медикаментозне штучне переривання вагітності відбувається під дією препаратів. Хірургічне втручання проводиться за допомогою інструментів для дилатації каналу шийки матки і вискоблювання з неї плоду. У кожного способу є свої показання та протипоказання, на які впливають причини переривання, термін, медичні діагнози і соціальні предпоссилкі. За рекомендаціями ВООЗ в 1-му триместрі застосовується вакуумна аспірація . Дізнатися який із способів переривання є найбільш щадним, можна з літературних джерел, наприклад, в Керівництві ВООЗ «Безпечний аборт: рекомендації для систем охорони здоров’я з питань політики і практики».

Наслідки аборту в 14 років і пізніше

Крім ускладнень, які чекають юний організм, рання вагітність тягне за собою і соціально-економічні наслідки. Такі дівчатка можуть частіше всіх відчувати насильство в шлюбі, мати серйозні обмеження в отриманні освіти. А, отже, працевлаштуватися в майбутньому їм буде складніше.

Як реабілітації після переривання застосовуються молочних залоз і позаматкової контрацептиви, антибактеріальні препарати, антистрес-вітаміни, спрямовані в цілях профілактики ускладнень.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

В Україні ця проблема також актуальна, про це говорить головний акушер-гінеколог України, доктор медичних наук, професор, директор Київського центру репродуктивної медицини В’ячеслав Камінський. Він зазначає, що наслідки після абортів у неповнолітніх можуть проявлятися не відразу, а навіть через кілька років [1] . Тому, перш ніж зважитися на такий крок, краще ретельно обміркувати всі «за» і «проти», а якщо потрібно звернутися за допомогою до фахівців гарячої лінії Helpline.

  1. Закон України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 р.
  2. Всесвітня організації охорони здоров’я
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
ціна на міні аборт
Міні аборт – ціна?

Що таке міні-аборт? Яка ціна на вакуумний аборт? Які особливості вакуумного аборту? Скільки коштує мікроаборт? Якщо Ви опинилися у складній ситуації, то наші спеціалісти допоможуть 0 800 300 375 | HelpLine

Читати далі »
Міні-аборт
Міні аборт – як проходить вакуум аспірація?

Що таке вакуум-аспірація? Чим небезпечний міні-аборт і які можуть бути ускладнення? Читайте думку гінекологів України. Є питання чи потрібна психологічна допомога, телефонуйте на гарячу лінію за телефоном 0 800 300 375 | HelpLine

Читати далі »