Наслідки аборту – чим небезпечний аборт?

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Страшне слово аборт викликає панічний страх у молодих дівчат і неприємні спогади у жінок, які пройшли через цю процедуру. Але, на жаль, Україна посідає одне з перших місць у світі за кількістю операцій із штучного припинення вагітності.

Згідно з визначенням ВООЗ, аборт – це переривання вагітності на термінах до 22 тижнів або до досягнення плоду 500 грам. Аборт на термінах після 22 тижнів уже вважається пологами. [2]

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Аборт може бути мимовільний (викидень) та штучний (хірургічний або інше втручання). Це не просте видалення зародка або ембріона за допомогою медикаментів (медикаментозний метод) або спеціального інструменту (вишкрібання або вакуум-аспірація), це втручання у жіночий організм.

У нашій країні за бажанням жінки вагітність правомірно переривати на термінах до 12 тижнів — це ранній аборт. Переривання терміном від 12 до 22 тижнів можливе лише за медичними показаннями. [1]

Безумовно, аборт – страшний гріх, але, крім цього, це причина сумних проблем зі здоров’ям. Але зачату жінки не знають, як вчинити правильно і без наслідків у разі небажаної вагітності. Як правило, знань про шкоду абортів для здоров’я у жінки недостатньо.

Тож у чому саме виявляються наслідки переривання вагітності? Як впливає аборт на жінку?

Наслідки та небезпеки аборту

Кожна жінка має право вирішувати сама припиняти вагітність чи ні. Але побічні ефекти після аборту є неминучими!

Статистика наслідків аборту говорить про те, що одна з чотирьох жінок не може зачати дитину після штучного переривання вагітності. Імовірність виникнення ускладнень найвища у жінок, що не народжували. Так як вагітність викликає в організмі своєрідну перебудову, а у разі її переривання зворотний процес може здійснитися не відразу. Стрес для організму настільки великий, що згодом він потребує тривалого відновлення. [4]

Штучне припинення фізіологічних процесів є причиною гормональних збоїв. Перестає нормально функціонувати ендокринна система (яєчники, щитовидна залоза, надниркові залози, гіпофіз), що у свою чергу призводить до нервових розладів.

Розрізняють наслідки штучних пологів:

 1. Ранні (розвиваються під час переривання або відразу після нього);
 2. Пізні (з’являються через час після операції).

Найбільш поширені ранні ускладнення після аборту:

 • Рясні кров’янисті виділення;
 • Ускладнення після наркозу (головний біль, нудота, алергія);
 • Розриви стінок матки;
 • Неповне вилучення плодового яйця;
 • Запальні процеси; загострення захворювань ОМТ;
 • Зниження м’язової скоротливості.

Пізні наслідки аборту:

 • Зміна менструального циклу;
 • Спайки на яєчниках та маткових трубах;
 • Позаматкова вагітність, передчасні пологи, безпліддя;
 • Онкологічні захворювання; рак молочної залози;
 • Порушення гормонального балансу;
 • Ендометріоз.

Основна частина списку – це аборт та його ускладнення з гінекології, але це далеко не єдина сфера небезпеки. Шкода аборту від медичного втручання несе також важкий моральний та психологічний характер.

Психологічні ризики аборту

Відсутність апетиту, відчай, відчуття провини, апатія та затяжна депресія – це лише мала частина того, як аборт впливає на організм та психічний стан.

Досить поширений побічний ефект – постабортний синдром (ПАС), який включає як фізіологічні, так і психологічні симптоми. ПАС може наступити відразу після аборту, а може проявитися згодом. Для нього характерне порушення сну та нічні кошмари, а також суїцидальні нахили. Це дуже небезпечний стан, у таких випадках нерідко потрібна допомога психотерапевта.

На запитання: аборт – чи це шкідливо для психіки? Можна відповісти однозначно – так! Штучне пологове допомога – це сильний стрес і непоправний удар по психоемоційному стану. І жодні досягнення в галузі медицини не можуть значно знизити шкоду здоров’ю від аборту.

Жахливий фізичний стан, нескінченна зміна настрою, депресія та душевні муки – ось чим загрожує аборт!

Безперечно, кожна мати має право обирати зберігати вагітність чи ні, але ухвалення остаточного рішення має супроводжуватися зваженим аналізом усіх побічних ефектів. Оскільки негативні наслідки переривання вагітності є неминучими. Аборт залишає сліди як на тілі, а й у душі. [3]

Тому, якщо Ви збираєтеся зробити цю процедуру і думаєте: аборт – чи це небезпечно? Перед тим, як зробити непоправне, зателефонуйте на гарячу лінію Helpline, щоб ретельно все обміркувати. Фахівці центру допоможуть Вам зрозуміти, чим шкідливий аборт та які наслідки можуть бути.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Використані джерела:

 1. Закон України “Основи законодавства України про охорону здоров’я”, №2801-XII, ст. 50 від 19.11.1992 р.;
 2. ВООЗ, Безпечний аборт: рекомендації для систем охорони здоров’я з питань політики і практики. Друге видання. 2012;
 3. Дев’ятова Є. А. Безпечний аборт – Акушерство та гінекологія: новини, думки, навчання № 3, 2015;
 4. Журавльова М. С. Що замовчують про аборт – Вісник наукових конференцій № 1-2, 2016;
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
Аборт на перших строках
Аборт – де можна зробити переривання вагітності?

Де зробити переривання вагітності за один день? Чи можна зробити аборт у приватній клініці без аналізів? Ми маємо доступ до каталогу центрів підтримки вагітних по всій Україні. Звертайтеся на гарячу лінію для отримання консультації 0 800 300 375 Helpline

Читати далі »
аборт на малых сроках
Як перервати вагітність на ранніх термінах – переривання вагітності на ранньому терміні

Які бувають аборти на ранніх термінах і їх наслідки? Як визначити вагітність на ранніх термінах і що робити далі? Читайте рекомендації гінекологів про запобігання вагітності на ранньому терміні

Читати далі »