Як робиться аборт?

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Більшість жінок мріють побачити заповітні дві смужки тесту на вагітність, але у кого-то вони викликають шок і нерозуміння, що робити далі. Через це вони вирішуються на таку страшну процедуру, як аборт. Але далеко не всі знають показання, протипоказання і незворотні наслідки процесу і тим більше, як він проводиться.

Аборт – це штучне переривання вагітності [1]. Операція може залишити слід в жіночому організмі незалежно від методу її проведення. Жінки з усього світу вирішуються на такий страшний крок, щорічно вбиваючи більше 60 млн крихітних істот, але ж у них вже б’ється серце. Як робиться аборт, найчастіше дізнаються або після процедури, або в моменти докори сумління, оскільки більшість маніпуляцій проводиться одним з найбільш травматичних способів – вискоблюванням вже живого організму.

Види

Аборт буває мимовільний і штучний. У першому випадку, в силу різних обставин, вагітність може обірватися на різному терміні і ділиться на:

  • раннє (до 12 тижнів);
  • пізніше (14-22 тижні);
  • повторюється (коли викидень відбувається більше двох разів).

Штучне переривання може бути безпечним і небезпечним, в залежності від місця проведення операції та кваліфікованості медперсоналу. Іноді переривання в неналежних умовах може призвести навіть до загибелі жінки.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Залежно від методу проведення можна припускати, як проходить аборт:

  • хірургічним;
  • медикаментозним;
  • вакуумним способом [1].

ВООЗ дала визначення термінології, виходячи з якої, абортування – це припинення розвитку плода терміном до 22 тижнів. Далі процес вважається передчасними пологами [4].

Аборт: як це робиться хірургічним способом

Інструментальне переривання вагітності не рекомендується робити дівчатам, у яких ще немає дітей. Під час маніпуляції матку жінки розширюють спеціальними щипцями, що досить болісно, після чого витягають плід. Часто після такого втручання організм більше не здатний виносити дитину.

Аборт до 12 тижнів

Хірургічним шляхом переривається вагітність навіть на великих термінах. Найбільш щадним є медикаментозне, без наркозу, під дією таблеток. У сучасній медицині даний спосіб є альтернативою інструментальному аборту.

Як робиться аборт на 5 тижні

На самих ранніх термінах, до 20 днів затримки менструального циклу, проводиться вакуумне абортування. За даними класифікації ВООЗ метод є одним з менш травматичних для організму. Операція проходить в амбулаторних умовах під внутрішньовенною анестезією. Плід відсмоктується вакуумним аспіратор. Тривалість маніпуляції займає близько 10 хвилин [2]. Але незважаючи на мінімальні травми головний акушер-гінеколог України В’ячеслав Камінський пояснює, що наслідки переривання вакуумом можуть проявитися не відразу, а через місяць або рік після процедури.

Аборт до 12 тижнів: як роблять

Медичне інструментальне абортування проводиться до 12 тижнів (максимум до 22 тижнів гестації). Це одне з найболючіших і небезпечних втручань. Маніпуляція робиться під наркозом. З матки витягають ембріон і вискрібають залишки і фрагменти ендометрія. При такому перериванні матка зазнає значних пошкоджень з можливими ускладненнями.

Сьогодні в світі інформаційних технологій і розвиненості всесвітньої павутини подивитися, як виглядає аборт, можна в будь-який час. Досить ввести запит «як проводиться аборт» в популярну пошукову систему Google, і вся інформація доступна до вивчення навіть з ілюстративними картинками.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Виправдань процедурі досить багато, але яка її ціна? Всі труднощі тимчасові, і якщо нікому підтримати в скрутну годину, щоб не приймати поспішних рішень, ви завжди можете звернутися за допомогою до фахівців, зателефонувавши за телефоном довіри Української Гарячої лінії допомоги вагітним. Не переживайте, все строго конфіденційно.

  1. Інструкція про порядок проведення операции штучного переривані вагітності, форм первинної облікової документації та інструкцій относительно їх Заповнення. Наказ Міністерства Охорони Здоров’я України № 508 від 20.07.2006 р.
  2. Інструкція про порядок проведення операции штучного переривані вагітності ранніх строків методом вакуум-аспірації. Затверджено наказом Міністерства Охорони Здоров’я України від 28.06.1994 р.
  3. Перелік медичний показань проведення штучного переривані вагітності від 12 до 24 тіжнів. Додаток до Постанови Кабінету міністрів України від 12.11.1993 р. № 926.
  4. ВООЗ Безпечний аборт: рекомендації для систем охорони здоров’я з питань політики і практики. Друге видання
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
2 аборти поспіль наслідки
2 аборти поспіль – наслідки

2 аборти поспіль: які наслідки можуть виникнути після повторної процедури? Частини ускладнення після другого аборту! Читайте думку кращих гінекологів України, телефонуйте за консультацією по телефону довіри 0 800 300 375 Help Line

Читати далі »