Які аналізи треба здати перед абортом – аналізи для аборту

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Аборт – це процедура, метою якої є переривання вагітності. За статистичними даними ВООЗ, в світі щодня проводиться близько 125 тисяч медичних абортів [1].

Для того щоб уникнути несприятливих наслідків, необхідна правильна підготовка до аборту. Однією з її важливих складових є аналізи для переривання вагітності. Проходити обстеження перед абортом необхідно, щоб виявити можливі патології, які можуть негативно вплинути на жіночий організм під час втручання і після нього [5].

Переривання вагітності – завжди стрес як для фізичного, так і психологічного стану жінки. Цей крок може бути фатальним, назавжди позбавивши можливості стати матір’ю, тому поспішати з ним не варто. Зателефонуйте на телефон довіри, ми допоможемо вам прийняти правильне рішення, про який не доведеться шкодувати все життя [5].

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Методи переривання вагітності

Для проведення аборту можуть використовуватися фармакологічні препарати, вакуум-аспіратор або хірургічний інструментарій. Звідси і різні назви методів – медикаментозний, вакуумний і хірургічний.

Перед будь-який з процедур жінка повинна відвідати лікаря-гінеколога, який проведе огляд, визначить термін вагітності і розповість, які аналізи здають на аборт [6].

Попереднє дослідження: які аналізи здають для аборту?

Які аналізи потрібно здати для аборту, залежить від способу переривання вагітності.

Які аналізи здають перед медикаментозним абортом:

 • аналіз крові на гемоглобін, групу крові, ВІЛ, гепатити, статеві інфекції;
 • мазок на мікрофлору піхви [5].

Які аналізи потрібно здати перед вакуумним абортом:

 • аналіз крові на ВІЛ-інфекцію, гепатит, сифіліс;
 • дослідження вагінальної мікрофлори;
 • УЗД органів малого тазу [5].

Це основний, але не повний список для жінок, які планують зробити міні-аборт. Аналізи необхідні для оцінки чистоти піхви і наявності ІПСШ [4].

Аналізи для хірургічного аборту:

 • УЗД – для уточнення локалізації плодового яйця;
 • аналіз крові на хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ) – для визначення тижні вагітності;
 • госпітальний комплекс;
 • мазок на мікрофлору піхви;
 • коагулограма;
 • аналіз на групу крові і Rh- при першій вагітності [5].

Аналізи для аборту на пізньому терміні

На пізніх термінах вагітності (з 12 до 22 тижнів) виконується аборт тільки хірургічним способом і виключно за наявності медичних показань.

Крім стандартних досліджень, список доповнюється гінекологічним дослідженням з пальпацією і скринінгом матки з придатками [3].

Результати аналізів

Результати проведеного обстеження є підставою для проведення аборту [2].

Навіщо здають аналіз на визначення групи крові і резус-фактора

Аналізи для вакуумного аборту на визначення групи крові необхідно здавати, так як при цьому виді переривання вагітності (як і при хірургічному) є висока ймовірність розвитку виражених кровотеч, які потребують термінового переливання крові. Резус-фактор потрібно визначити для попередження проблем з наступними вагітностями. Пацієнткам, які мають негативний резус-фактор, призначають введення антирезусного імуноглобуліну, що попереджає викидні в подальшому [6].

Якщо у вас негативний резус, задумайтеся про ризики. Вагітність, яку ви хочете перервати, може виявитися останньою. Передзвоніть на телефон довіри, ми надамо вам психологічну підтримку і допоможемо знайти вихід з важкої ситуації.

Чи обов’язкова здача аналізу на ХГЧ перед абортом?

Аналіз на хоріонічний гонадотропін людини дозволяє виявити вагітність на ранніх термінах. Результати цього тесту необхідні, якщо жінка планує медикаментозний або вакуум-аборт, які бажано робити якомога раніше. Це також основні аналізи при позаматкової вагітності [2].

Аналізи після аборту

Аналізи після переривання вагітності потрібні тільки в разі дискомфортних відчуттів, які не проходять більше тижня – підвищеної температури тіла, болю внизу живота, нудоти. Ці симптоми можуть свідчити про неповну аборт і залишках плідного яйця в матці [1].

Чи потрібно здавати аналізи перед абортом, якщо остаточне рішення ще не прийнято? Може бути, є сенс обдумати свій намір, ретельно зваживши всі аргументи? Якщо внутрішні сумніви не дають зробити самостійний вибір і ви потребуєте професійної підтримки психолога – наберіть телефон довіри, ми будемо раді допомогти вам у будь-який час доби.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Використані джерела:

 1. Інструкція про порядок проведення операции штучного переривані вагітності ранніх строків методом вакуум-аспірації. Затверджено Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28.06.1994 р.
 2. Перелік медичний показань проведення штучного переривані вагітності від 12 до 24 тіжнів. Додаток до Постанови Кабінету міністрів України від 12.11.1993 р. №926.
 3. Перелік СОЦІАЛЬНИХ показань, за наявності якіх может буті проведення штучне переривані вагітності від 12 до 28 тіжнів. Додаток №2 до Постанови Кабінету міністрів України від 12.11.1993 р. №926.
 4. Постанова Кабінету міністрів України від 12.11.1993 р. з подалі змінамі «Про порядок штучного переривані вагітності від 12 до 24 тіжнів».
 5. Городенчук З. Аборт: незвичне точка зору // Медична газета України. – №10. – березень 1997р.
 6. Еріх Блехшмідт / Збереження індівідуальності (дані ембріології людини), – Л .: Видавництво Українського католицького університету, 2003 р.
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
заборона абортів
Де заборонені аборти – в яких країнах заборонені аборти?

В яких країнах заборонено аборт? Чи можливий заборона абортів в Україні? Якщо ви зіткнулися зі складним вибором, добре все обміркувати допоможе розмова з психологом гарячої лінії при незапланованої вагітності 0 800 300 375 Helpline

Читати далі »