Як перервати вагітність на ранніх термінах – переривання вагітності на ранньому терміні

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Аборт є медикаментозне або інструментальне втручання, спрямоване на припинення небажаної вагітності. Процедуру можна виконувати на терміни до 22 тижнів. Переривання вагітності на ранньому терміні проводять за допомогою медикаментозного або вакуумного аборту. З 12 тижні можна зробити тільки хірургічний [3].

Прийнято вважати, що аборт на маленьких термінах менш небезпечний, ніж на пізніх. Однак ця думка помилкова, оскільки будь-яке втручання в організм загрожує появою непередбачуваних наслідків переривання вагітності. На ранніх термінах також не виключено розвиток сильної кровотечі, гормональних порушень, внутрішньоматкових синехій і безпліддя.

Аборт на малих термінах

Підставами для аборту можуть бути медичні, соціальні показання або бажання самої пацієнтки [1].

Чи не для всіх жінок вагітність є бажаною. Бувають ситуації, коли звістка про неї призводить до розпачу і спонукає зробити аборт на малих термінах. Потрібно розуміти, що це рішення має бути виваженим, адже його ціною може стати репродуктивне здоров’я жінки і життя маленької істоти. Якщо ви сумніваєтеся і не можете зробити вибір самостійно, зателефонуйте на телефон довіри – наші психологи нададуть професійну підтримку і вбережуть від фатального кроку.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Способи аборту на ранніх термінах і їх наслідки: які бувають аборти на ранніх термінах

Сьогодні відомо кілька способів, як позбутися вагітності на ранніх термінах:

 1. медикаментозний аборт на дуже ранніх термінах;
 2. вакуумний аборт на ранній стадії вагітності;
 3. переривання ранньої вагітності хірургічним методом – медичний аборт на перших строках [5].

Для того щоб запобігти вагітності на ранній стадії, використовуються препарати екстреної контрацепції, які необхідно приймати посткоїтальной – не пізніше ніж через два дні після незахищеного статевого акту. Найбільш популярні абортивні засоби на ранніх термінах – постинор і Ескапел. Можна з упевненістю стверджувати, що це найбезпечніший аборт на ранньому терміні.

Медикаментозний аборт на ранньому терміні вагітності проводиться до 6-7 тижні. На першому етапі пацієнтка приймає препарат, який викликає відторгнення плодового яйця і його загибель. Найчастіше це мифепристон. Потім призначається прийом кошти, наприклад, препарату мизопростол, провокуючого маткова кровотеча, з яким з матки вийде загиблий ембріон. Медикаментозний аборт на ранніх термінах вагітності зовсім не так безпечний, як здається. Він загрожує досить серйозними наслідками, які можуть дати про себе знати навіть через довгі роки. Перш за все, в організмі жінки порушується гормональний фон. Це веде до численних проблем і розвитку безпліддя [4].

Ще один спосіб, який забезпечує запобігання вагітності на ранній стадії, – вакуумний аборт. Вже з назви зрозуміло, що для його проведення використовується вакуумний аспіратор. Процедуру можна виконувати максимум до 7 тижні вагітності. Вона безболісна, так як проводиться із застосуванням місцевої анестезії. Але так само, як і медикаментозний, вакуумний аборт на ранніх стадіях вагітності може завдати серйозної шкоди жіночому здоров’ю. Існує велика ймовірність неповного аборту – коли частини ембріона залишаються в матці. Це стан загрожує розвитком інфекції і вимагає хірургічного вискоблювання. У зв’язку з різкою і грубою гормональною перебудовою, необхідної для виношування вагітності, організм жінки відчуває сильне потрясіння, що загрожує ендокринними розладами, усунути які дуже складно. Тому вважати, що вакуумний аборт – найбезпечніше переривання вагітності на ранніх термінах, в корені неправильно [6].

Класичний спосіб переривання вагітності, який можливий до 22 тижня вагітності, – за допомогою хірургічного інструментарію.

Хірургічний аборт на ранніх термінах не роблять. Для його виконання необхідно дочекатися 6 тижні вагітності. До 12 тижня включно його можна проводити як за медичними показаннями, так і за бажанням жінки. Але з 13 тижні побажань пацієнтки вже недостатньо. Процедура виконується виключно за наявності вагомих підстав – захворювань жінки або плода, соціальних факторів. Хірургічні аборти на ранніх термінах вагітності викликають безліч інтраопераційних і післяопераційних ускладнень [1].

До основних і найбільш важким відносяться:

 • рясні кровотечі, які вимагають екстреного переливання крові;
 • механічне пошкодження шийки матки;
 • перфорація стінки матки;
 • перитоніт;
 • ендометрит;
 • сепсис;
 • летальний результат.

Будь-яке штучне переривання вагітності на ранній стадії може привести до безпліддя, а якщо зачаття і настане, значно підвищується ризик самовільних абортів (викиднів) і передчасних пологів [2].

Аборти калічать не тільки тіло, а й душу жінки. Ця психоемоційна травма залишається з нею на все життя і може стати причиною появи суїцидальних думок. Відповідальність за збереження або переривання вагітності повністю лягає на плечі жінки, яка повинна зважити всі «за» і «проти». Перш ніж зірвати ранню вагітність, задумайтеся про наслідки. Згідно зі статистикою ВООЗ, в 10% випадків аборт призводить до безпліддя. Нужен совет або є щось, що зупиняє вас на шляху до щасливого материнства? Зателефонуйте на телефон довіри, наші психологи допоможуть вам прийняти правильне рішення.

Визначення вагітності на ранніх термінах

Так як позбутися вагітності на ранніх термінах менш небезпечно, ніж на пізніх, жінці важливо якомога раніше визначити своє «цікаве становище». Ознаки вагітності поділяються на суб’єктивні, ймовірні і достовірні [4].

У вагітної жінки може змінитися апетит, смакові пристрасті, нюхові відчуття. Вона стає більш дратівливою, сонливою. Можуть почастішати позиви до сечовипускання, збільшитися живіт. Однак ці симптоми бувають і при інших станах.

Найбільш імовірним ознакою успішного зачаття є затримка місячних, молозиво, що виділяється з сосків.

Достовірними симптомами вагітності є позитивні результати аналізу ХГЧ, ультразвукового дослідження, дані гінекологічного огляду і вимірювання базальної температури [2].

Тест на хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ) можна використовувати при затримці місячних на один-два дні. Найбільш точний результат вдасться отримати, здавши аналіз крові на той же гормон [1].

Показники базальної температури у вагітної жінки завжди вище 37 градусів Цельсія. Вимірюють її звичайним медичним термометром, який вводять в анальний отвір [3].
В ході УЗД лікар виявляє округле утворення, діаметр якого становить від 30 до 50 мм. Це і є плодове яйце, прикріпити до стінки матки. Крім того, таким чином можна підтвердити відсутність позаматкової вагітності [5].

На огляді гінеколог оцінює розміри матки – у вагітних вона збільшена, м’якша, зі збільшенням передньо-заднього розміру. За розмірами дітородного органу встановлюють термін вагітності [5].

Що робити при підозрі на вагітність

Якщо всі ознаки говорять про те, що жінка завагітніла, насамперед їй необхідно звернутися до гінеколога – незалежно від того, чи є ця вагітність довгоочікуваної або небажаної. Лікар призначить всі необхідні аналізи і оцінить стан пацієнтки. Якщо вона налаштована на аборт – вибере максимально щадний спосіб, як перервати вагітність на маленькому терміні [8].

Підготовка та обстеження перед перериванням вагітності: як роблять аборт на маленькому терміні

Як розповів головний акушер-гінеколог України, доктор медичних наук, професор В’ячеслав Камінський, в процесі підготовки до переривання вагітності будь-яким способом жінка повинна пройти обстеження. У перелік обов’язкових досліджень входять:

 • аналіз крові – загальний і на біохімію;
 • визначення групи крові і резус-фактора;
 • аналіз крові на ХГЧ;
 • аналіз на гепатит В, С, ВІЛ, ІПСШ;
 • коагулограма;
 • мазок на мікрофлору піхви;
 • загальний аналіз сечі;
 • електрокардіограма;
 • флюорографія;
 • ультразвукове дослідження органів малого тазу [7].

Рекомендації жінкам після аборту

Різка зупинка вагітності на ранніх термінах – завжди сильний стрес для жінки, тому вона гостро потребує реабілітації.
Перші тижні після аборту необхідно дотримання статевого спокою, відмова від відвідування саун і лазень. Бажано дотримуватися постільного режиму і уникати фізичних навантажень. Ці заходи допоможуть запобігти кровотеча.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Для зниження ймовірності ускладнень необхідно зміцнити імунну систему – в цьому допоможе правильне харчування, прогулянки на свіжому повітрі кілька разів на день, повноцінний сон, відмова від шкідливих звичок [6].

Для усунення гормонального дисбалансу потрібна терапія, що сприяє як швидкому відновленню, так і попередження повторної небажаної вагітності [3].

Кращий спосіб профілактики абортів – запобігання вагітності на ранньому терміні за допомогою засобів контрацепції: гормональних препаратів, свічок, спіралей і презервативів [8].

Якщо небажана вагітність все ж настала, подумайте, чи настільки вона недоречна зараз у вашому житті? Може бути, варто дати шанс і собі, реалізувавшись як мати, і малюкові, який так хотів прийти в це життя? Сімейні негаразди, фінансові труднощі і інші життєві неприємності пройдуть, а відчути щастя материнства після переривання вагітності в ранні терміни може бути вже і не вийде. Задумайтесь, проаналізуйте ситуацію і прийміть вірне рішення. Якщо ви потребуєте в психологічній підтримці – зателефонуйте на телефон довіри. Ми готові допомогти і підтримати вас у важку хвилину!

Використані джерела:

 1. Агєєва Н. А. Етико-правові аспекти аборту / Н. А. Агєєва // Гуманітарні та соціально-економічні науки. – 2014. – № 2. – С. 34-38.
 2. Акушерство та гінекологія у 4 т .: національний підручник / Кол. авт. За ред. акад. НАМН України, проф. В. М. Запорожана.- т.1: Акушерство. К.- ВСВ «Медицина». – 2013. – 1032 с.
 3. Безпечний аборт / Е. А. Дев’ятова [и др.] // Акушерство і гінекологія: новини, думки, навчання. – 2015. – № 3. – С. 52-56.
 4. Бродський М. Н. Аборт: проблема суспільства, право людини або злочин? / М. Н. Бродський, С. І. Костенко // Вчені записки юридичного факультету. – 2012. – № 27. – С. 108-121.
 5. Дікке Р. Б. Впровадження сучасних методів переривання вагітності в вітчизняну практику / Г. Б. Дікке, Е. Л. Яроцька, Л. В. Єрофєєва // Акушерство і гінекологія. – 2014. – № 2. – С. 67-73.
 6. Довідник по вопросам репродуктивного здоров’я / За ред. Н. Г. Гойди. – К .: Вид-во Раєвського, 2004. – 127 с.
 7. Тарасова Н. А. Аборт і його наслідки / Н. А. Тарасова // Довідник фельдшера і акушерки. – 2011 року. – № 7. – С. 20-25.
 8. Чижова Г. В. Ранні, пізні і віддалені наслідки абортів: [матеріал присвячений абортам і їх впливу на організм жінки] / Г. В. Чижова, В. Г. Дьяченко, Н. В. Шіганцова // Охорона здоров’я Далекого Сходу. – 2014. – № 1 (59). – С. 3-7.
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
Який аборт краще робити
Який аборт краще – який аборт краще робити на ранніх термінах?

Основні способи медичного переривання вагітності! Який аборт краще зробити на ранньому терміні? Якщо неможливо уникнути переривання вагітності, зверніться на гарячу лінію 0 800 300 375. Ми допоможемо вам в будь-який час доби | Helpline

Читати далі »