Як роблять аборт хірургічним шляхом?

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Хірургічний аборт є оперативне втручання, в ході якого з порожнини матки видаляють плідне яйце, тим самим перериваючи вагітність. Процедура безболісна, так як роблять аборт хірургічним шляхом під загальним наркозом. Однак вона загрожує серйозними ускладненнями – як інтраопераціоннимі, так і віддаленими [5].

Якщо ви стоїте перед вибором – робити аборт або зберегти вагітність, зателефонуйте на телефон довіри і заручитися підтримкою людей, які допоможуть знайти рішення проблеми.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Показання для аборту

Крім бажання жінки перервати вагітність, хірургічний аборт має ряд свідчень. Він може бути зроблений в наступних ситуаціях:

 • при внутрішньоутробної загибелі плоду;
 • позаматкової вагітності;
 • в разі важких патологій плоду, несумісних з життям;
 • захворюваннях жінки, що перешкоджають виношування і народження здорового малюка;
 • при необхідності в медичних процедурах, які протипоказані під час вагітності;
 • якщо жінка завагітніла в результаті згвалтування [4].

Аборт при анатомічних аномаліях матки

Хірургічний аборт виконується при вроджених і набутих структурних аномаліях статевих шляхів: дворогій, сідлоподібної і однорогою матці, а також субмукозной міомі, ІЦН, внутрішньоматкових синехії [2].

Аборт при вагітності

Про вагітності говорять при анембріонія і загибелі плоду. У першому випадку проводять медикаментозний або вакуумний аборт. При загибелі ембріона ці методи не застосовуються, так як роблять аборт хірургічним шляхом, вискаблівая загиблий плід з порожнини матки спеціальним інструментом [6].

Аборт при міомі матки

При вагітності з міомою відзначається набряклість стінок матки і міоматозних вузлів. На ранніх термінах жінки страждають сильними болями в нижній частині живота. Зростаюча міома може значно отяжелять протягом вагітності, викликати гіпертонус матки і відшарування плодового яйця, що потребують штучного переривання вагітності [5].

До якого терміну можна робити хірургічний аборт

За бажанням пацієнтки хірургічний аборт проводиться до терміну 12 тижнів, за медичними показаннями – максимум до 22 тижнів вагітності [6].

Як проходить хірургічний аборт

Заслужений лікар України, гінеколог В’ячеслав Камінський пояснив, як роблять аборт хірургічним шляхом. Операція проводиться в гінекологічному відділенні клініки. Плодове яйце вискрібають з порожнини матки цілком або частинами. Для вилучення дрібних частин використовують вакуумний насос. Тривалість процедури – близько 30 хвилин [6].

Чи є альтернатива хірургічному аборту?

Для процедури аборту на ранніх термінах застосовується медикаментозний або вакуумний метод. На пізніх використовується тільки хірургічний спосіб [1].

Аборт: це шкідливо і небезпечно?

Хірургічний аборт є вкрай небезпечною операцією, так як роблять аборт хірургічним шляхом практично наосліп. Це загрожує травмуванням тканин матки. Важкими можуть виявитися і наслідки – нерідко аборт є причиною гормонального дисбалансу і безпліддя [5].

Рішення про переривання вагітності має бути ретельно обдуманим. Можливо, шанс стати матір’ю дався вам останній раз. Якщо є сумніви, зателефонуйте на телефон довіри, і наші фахівці допоможуть вам не зробити фатальну помилку.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Використані джерела:

 1. Аборти та Контрацепція в Україні. Стратегічна оцінка політики, програм та ДОСЛІДЖЕНЬ. – Міністерство охорони здоров’я України, ВООЗ, 2008. – 90 с.
 2. Довідник з основних функцій по медикаментозного аборту. Підсумки спільної роботи в Центрі досліджень і конференцій. – Gynuity Health Project, 2004. – 68 с.
 3. Медикаментозний аборт. Керівництво для лікарів / Абрамченко В.В., Гусєва Е. Н. – СПб .: «ЕЛБІ: СПб», 2005. -138 с.
 4. Наказ МОЗ №508 від 20.07.2006 р. «Про затвердження інструкції про порядок проведення операции штучного переривані вагітності, форм первинної облікової документації та інструкції относительно їх Заповнення», зареєстрованій в Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2006 р. за №1155 / 13029.
 5. Проблеми репродуктивного здоров’я. Аборти. Здоров’я жінок і державна політика (російська версія журналу Reproductive Health Matters) / Под ред. І. С. Савельєвої. – 2008 – 122 с.
 6. Керівництва і протоколи по аборту в першому триместрі вагітності (хірургічні та медикаментозні втручання). – Міжнародна Федерація планованого батьківства (IPPF), 2008. – 39 с.
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
Наслідки аборту на ранніх термінах
Наслідки аборту на ранніх термінах

Наслідки переривання вагітності на ранніх термінах! Самостійний або медичний аборт: ціна вашого здоров’я! Читайте думку відомого акушера-гінеколога, про можливі наслідки переривання вагітності на ранніх термінах Helpline

Читати далі »
Який аборт краще робити
Який аборт краще – який аборт краще робити на ранніх термінах?

Основні способи медичного переривання вагітності! Який аборт краще зробити на ранньому терміні? Якщо неможливо уникнути переривання вагітності, зверніться на гарячу лінію 0 800 300 375. Ми допоможемо вам в будь-який час доби | Helpline

Читати далі »
аборт на малых сроках
Як перервати вагітність на ранніх термінах – переривання вагітності на ранньому терміні

Які бувають аборти на ранніх термінах і їх наслідки? Як визначити вагітність на ранніх термінах і що робити далі? Читайте рекомендації гінекологів про запобігання вагітності на ранньому терміні

Читати далі »