Як роблять аборт хірургічним шляхом?

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Хірургічний аборт є оперативне втручання, в ході якого з порожнини матки видаляють плідне яйце, тим самим перериваючи вагітність. Процедура безболісна, так як роблять аборт хірургічним шляхом під загальним наркозом. Однак вона загрожує серйозними ускладненнями – як інтраопераціоннимі, так і віддаленими [5].

Якщо ви стоїте перед вибором – робити аборт або зберегти вагітність, зателефонуйте на телефон довіри і заручитися підтримкою людей, які допоможуть знайти рішення проблеми.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Показання для аборту

Крім бажання жінки перервати вагітність, хірургічний аборт має ряд свідчень. Він може бути зроблений в наступних ситуаціях:

 • при внутрішньоутробної загибелі плоду;
 • позаматкової вагітності;
 • в разі важких патологій плоду, несумісних з життям;
 • захворюваннях жінки, що перешкоджають виношування і народження здорового малюка;
 • при необхідності в медичних процедурах, які протипоказані під час вагітності;
 • якщо жінка завагітніла в результаті згвалтування [4].

Аборт при анатомічних аномаліях матки

Хірургічний аборт виконується при вроджених і набутих структурних аномаліях статевих шляхів: дворогій, сідлоподібної і однорогою матці, а також субмукозной міомі, ІЦН, внутрішньоматкових синехії [2].

Аборт при вагітності

Про вагітності говорять при анембріонія і загибелі плоду. У першому випадку проводять медикаментозний або вакуумний аборт. При загибелі ембріона ці методи не застосовуються, так як роблять аборт хірургічним шляхом, вискаблівая загиблий плід з порожнини матки спеціальним інструментом [6].

Аборт при міомі матки

При вагітності з міомою відзначається набряклість стінок матки і міоматозних вузлів. На ранніх термінах жінки страждають сильними болями в нижній частині живота. Зростаюча міома може значно отяжелять протягом вагітності, викликати гіпертонус матки і відшарування плодового яйця, що потребують штучного переривання вагітності [5].

До якого терміну можна робити хірургічний аборт

За бажанням пацієнтки хірургічний аборт проводиться до терміну 12 тижнів, за медичними показаннями – максимум до 22 тижнів вагітності [6].

Як проходить хірургічний аборт

Заслужений лікар України, гінеколог В’ячеслав Камінський пояснив, як роблять аборт хірургічним шляхом. Операція проводиться в гінекологічному відділенні клініки. Плодове яйце вискрібають з порожнини матки цілком або частинами. Для вилучення дрібних частин використовують вакуумний насос. Тривалість процедури – близько 30 хвилин [6].

Чи є альтернатива хірургічному аборту?

Для процедури аборту на ранніх термінах застосовується медикаментозний або вакуумний метод. На пізніх використовується тільки хірургічний спосіб [1].

Аборт: це шкідливо і небезпечно?

Хірургічний аборт є вкрай небезпечною операцією, так як роблять аборт хірургічним шляхом практично наосліп. Це загрожує травмуванням тканин матки. Важкими можуть виявитися і наслідки – нерідко аборт є причиною гормонального дисбалансу і безпліддя [5].

Рішення про переривання вагітності має бути ретельно обдуманим. Можливо, шанс стати матір’ю дався вам останній раз. Якщо є сумніви, зателефонуйте на телефон довіри, і наші фахівці допоможуть вам не зробити фатальну помилку.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Використані джерела:

 1. Аборти та Контрацепція в Україні. Стратегічна оцінка політики, програм та ДОСЛІДЖЕНЬ. – Міністерство охорони здоров’я України, ВООЗ, 2008. – 90 с.
 2. Довідник з основних функцій по медикаментозного аборту. Підсумки спільної роботи в Центрі досліджень і конференцій. – Gynuity Health Project, 2004. – 68 с.
 3. Медикаментозний аборт. Керівництво для лікарів / Абрамченко В.В., Гусєва Е. Н. – СПб .: «ЕЛБІ: СПб», 2005. -138 с.
 4. Наказ МОЗ №508 від 20.07.2006 р. «Про затвердження інструкції про порядок проведення операции штучного переривані вагітності, форм первинної облікової документації та інструкції относительно їх Заповнення», зареєстрованій в Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2006 р. за №1155 / 13029.
 5. Проблеми репродуктивного здоров’я. Аборти. Здоров’я жінок і державна політика (російська версія журналу Reproductive Health Matters) / Под ред. І. С. Савельєвої. – 2008 – 122 с.
 6. Керівництва і протоколи по аборту в першому триместрі вагітності (хірургічні та медикаментозні втручання). – Міжнародна Федерація планованого батьківства (IPPF), 2008. – 39 с.
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
Де роблять вакуумний аборт
Де роблять вакуумний аборт?

Що таке вакуумна аспірація? Як відбувається процедура вакуумного аборту, які протипоказання існують? Перш ніж зважитися на міні-аборт, обговоріть проблему з досвідченими фахівцями гарячої лінії 0 800 300 375 Helpline

Читати далі »
Аналізи для аборту
Які аналізи треба здати перед абортом – аналізи для аборту

Які аналізи треба здати перед абортом? Основні методи переривання вагітності! Якщо внутрішні сумніви не дають зробити самостійний вибір, наберіть телефон довіри 0 800 300 375. Ми допоможемо вам в будь-який час доби | Helpline

Читати далі »
Аборт за соціальними показниками
Аборт за соціальними показниками: переривання вагітності за соціальними показниками

Штучне переривання вагітності за соціальними показниками! Яку відповідальність передбачає Кримінальний кодекс України за нелегальний аборт? Перш ніж прийняти рішення, отримаєте консультацію фахівців анонімно і безкоштовно на лінії допомоги 0 800 300 375 Helpline

Читати далі »