Чи боляче робити аборт без наркозу?

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

В Україні за бажанням жінки можуть провести медикаментозне переривання або вакуумну аспірацію на терміні до 12-го тижня. Пізніше аборт можливий тільки за медичними показаннями [1].

У зв’язку з цим жінок цікавить багато питань: «Чи варто переривати вагітність?», «Яким методом краще це зробити?», «Чи боляче робити аборт без наркозу?». Відомий ведучий оперує гінеколог клініки АDONIS IVF Сергій Бакшеев каже: «Робити аборт чи ні – вирішує тільки жінка». І це дійсно так, проте щоб не шкодувати про зроблене, необхідно добре подумати. Лінія допомоги при позапланової вагітності Helpline готова конфіденційно і безкоштовно допомогти розібратися в своїх думках, відчуттях і зробити обдуманий крок.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Медикаментозний аборт – що це таке і в чому його плюси?

Медикаментозний аборт – це переривання вагітності на ранніх термінах за допомогою вживання спеціальних препаратів за індивідуальною схемою [1]. Жінок, які замислюються про таку процедуру, цікавить багато, але найчастіше вони задаються питанням: «Чи боляче робити аборт?». При медикаментозному варіанті хворобливі відчуття не такі сильні.

При звичайному аборті ембріон разом з вросшими до стінки матки волосками вискоблюється хірургічним способом або віддаляється вакуумом. Все це досить болісно, тому проводиться під анестезією. Зазначені процедури несуть набагато більше ризиків [3].

Медикаментозне переривання викликає викидень після прийому 2 таблеток. Перша доза сприяє загибелі плодового яйця і відшаровує його від стінки матки, друга – стимулює розкриття шийки і виведення ембріона назовні. На ранніх термінах (до 6-го тижня) віддалений ембріон розгледіти неможливо через його крихітного розміру. Максимум, що можна побачити – це жовчний мішечок.

Ось ряд відмінностей цього методу в порівнянні з вакуумною аспірацією або хірургічною операцією:

 1. Медикаментозний метод вважається найбільш безболісним.
 2. Травми для організму і ризик зараження інфекціями мінімальні.
 3. Депресій після медикаментозного аборту майже не буває [4].

Особливості медикаментозного аборту і відчуття після нього

Проводити процедуру можна не всім пацієнтам. Серед протипоказань:

 • цукровий діабет;
 • анемія;
 • підозра на позаматкову вагітність;
 • міома.

Навіть при благополучному анамнезі ризик є завжди. Протягом декількох днів після процедури можуть спостерігатися: слабкість, блювання, підвищення температури. Ці симптоми проходять швидко. Якщо спостерігаються дуже рясні виділення, варто звернутися до лікаря. Дуже рідко буває, що плодове яйце виходить не зовсім повністю, тоді призначається хірургічна чистка [4].

В Україні такий метод використовують на терміні до 49 днів з першого дня останньої менструації [2]. Вкрай небажано приймати медикаменти самостійно, адже немає впевненості в тому, що куплені таблетки не зашкодять, а плодове яйце вийде повністю. Такий вчинок може бути призвести до серйозних наслідків, в деяких випадках – летальним результатом.

Оскільки медикаментозний аборт вважається самим щадним, то в більшості випадків жінки потім нормально вагітніють і виношують здорових діток.

Відповідаючи на питання: «Чи боляче робити медикаментозний аборт?», Фахівці відзначають, що переймоподібні болі і кровотеча – норма. Справитися з психологічним стресом допоможе лінія допомоги при позапланової вагітності Helpline. Розібратися в почуттях і думках в складний період ми пропонуємо анонімно і безкоштовно.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Використані джерела:

 1. Інструкції про порядок проведення операции штучного переривані вагітності, форм первинної облікової документації та інструкцій относительно їх Заповнення (ЗАТВЕРДЖЕНА наказом Міністерства охорони здоров’я України 20.07.2006 №508.
 2. Стаття 50 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» № 2801-XII, ст. 281 ЦКУ.
 3. Науковий Вісник 3/2008 Львівського державного університету внутрішніх справ. – Правове регулювання штучного переривані: проблемні питання.
 4. Попов, А.А. Штучні аборти / А.А. Попов. -, 2002. – 256 с.
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
Треба поговорити

Українська гаряча лінія допомоги вагітним надає жінкам безкоштовну і конфіденційну допомогу при неочікуваній вагітності або стражданнях після аборту

Читати далі »
Перший аборт і його наслідки
Перший аборт і його наслідки – небезпечно робити аборт при першій вагітності

Часті ризики і наслідки першого аборту у родили! Як уникнути трагічних наслідків після першого аборту? Якщо у вас немає людини, до якого можна звернутися в скрутну хвилину, зателефонуйте за телефоном довіри 0 800 300 375 Helpline

Читати далі »