Медичні показання для аборту – переривання вагітності за медичними показаннями

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Аборт є медичну маніпуляцію, в ході якої з порожнини матки віддаляється плодове яйце, що означає припинення вагітності [2].

До якого терміну роблять аборт за медичними показаннями? Термін, коли можна зробити аборт за бажанням жінки, становить не більше 12 тижнів. У той же час штучне переривання вагітності за медичними показаннями допустимо виконати до 22 тижні [4].

Аборт завжди є психотравматическим подією для кожної жінки. До того ж процедура загрожує розвитком серйозних ускладнень і може стати причиною летального результату [3]. Тому для прийняття остаточного рішення повинні бути вагомі підстави, наприклад, соціальні або медичні показання для переривання вагітності.

Якщо бажання зробити аборт продиктовано тільки життєвими труднощами, не потрібно забувати, що в більшості випадків вони тимчасові. Зателефонуйте на телефон довіри, і ви гарантовано отримаєте професійну підтримку психологів, які вбережуть від непоправної помилки.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Методи переривання вагітності – як відбувається переривання вагітності за медичними показаннями

Аборт по медпоказаніям може проводитися трьома способами:

 • медикаментозним;
 • вакуумним (міні-аборт);
 • хірургічним [2].

Перший метод передбачає застосування фармакологічного кошти – міфепристону або мифегин. Дія цих препаратів спрямована на стимуляцію відторгнення плодового яйця і його виведення з матки природним шляхом. Медикаментозний аборт за медичними показаннями вважається найменш небезпечною процедурою по перериванню вагітності, проте і вона не так безневинно, як здається на перший погляд. Ця маніпуляція може викликати сильну кровотечу і привести до порушення гормонального фону, що в свою чергу загрожує безпліддям [6].

Вакуумний аборт – це процедура, в ході якої ембріон витягується з порожнини матки за допомогою вакуум-аспіратора. По суті, вона відбувається наосліп, тому в процесі аборту можуть травмуватися тканини матки, а залишки плодового яйця залишитися в ній, провокуючи розвиток запального процесу. Цей метод використовується, якщо є медичні показання для аборту або за бажанням пацієнтки [1].

Хірургічний аборт – найбільш травматичний спосіб з усіх відомих. Це метод, за допомогою якого роблять переривання вагітності за медичними показаннями на пізніх термінах. В ході процедури плодове яйце цілком або частинами буквально вискрібають з матки кюреткою або іншим інструментом. Наслідки хірургічного аборту можуть бути самими непередбачуваними – від вираженої кровотечі, що вимагає переливання крові, до смертельного результату [4].

Штучні пологи за медичними показаннями – переривання вагітності за медичними показаннями 20 тижнів і більше

На терміні від 15 до 23 тижнів переривання вагітності може бути виконано за допомогою штучних пологів. Ця процедура має на увазі застосування медикаментів для стимуляції скорочень матки. Іноді штучні пологи проводяться методом малого кесаревого розтину, при якому лікар витягує плід з матки через розріз в черевній стінці. Проведення аборту на пізніх термінах може супроводжуватися численними несприятливими наслідками – важкими запальними процесами і розвитком безпліддя надалі [5].

Чи варто ризикувати своїм життям таких ризиків? Задумайтесь, поки не пізно. Зателефонуйте на телефон довіри, ми допоможемо вам прийняти правильне рішення.

Медичні показання до переривання вагітності

Президент Асоціації акушерів-гінекологів України Валерій Запорожан розповів, що медичні показання до аборту можуть стосуватися стану як матері, так і плода.

Перелік показань з боку матері:

 • важкі патології серця;
 • онкопатології;
 • захворювання психіки;
 • туберкульоз;
 • тяжкі ендокринні розлади;
 • серйозні ниркові і печінкові захворювання, що порушують функцію органів;
 • важкі офтальмологічні захворювання [4].
 • Мед. показання до аборту з боку плода – це наявність:
  • серйозних вад внутрішньоутробного розвитку;
  • хромосомних порушень;
  • ознак завмирання вагітності [4].

  Аборт за медичними показаннями: терміни

  Згідно з наказом МОЗ України №508 від 20.07.2006 р, аборт за медичними показаннями допустимо робити до 22 тижня вагітності включно. Однак, якщо на ранніх термінах (до 12 тижнів) можна використовувати медикаментозний або вакуумний метод, то аборт на 13 тижні за медичними показаннями виконують тільки хірургічним способом [1].

  Жоден з варіантів переривання вагітності не можна назвати абсолютно безпечними і вже тим більше гуманним. Будь-який з них несе в собі ризики для здоров’я жінки і за своєю суттю спрямований на припинення життя ще не народженого малюка [3]. Якщо вас мучать хоч найменші сумніви і потрібна психологічна підтримка, зателефонуйте нам на телефон довіри. Наші оператори зроблять все можливе, щоб уберегти вас від фатального рішення.

  Зателефонуйте нам прямо зараз
  0 800 300 375
  Ми вислухаемо та допоможемо

  Використані джерела:

  1. Акушерство і гінекологія. Клінічні рекомендації, 4-е изд. Під ред. В. Н. Сєрова, Г. Т. Сухих. М .: “ГЕОТАР-медіа”, 2014. 1 024 с. (С. 607 – 627).
  2. Акушерство: національне керівництво / Колектив авторів. Під ред. Г. М.
   Савельєвої, Г. Т. Сухих, В. Н. Сєрова, В. Є. Радзинського. 2-е изд., Перераб. і доп. М .:
   ГЕОТАР-Медіа, 2015. 1080. (Стор. 962 – 975).
  3. Д. Гроссман, К. Бленгарт, П. Блументаль, Ускладнення після хірургічного та
   медикаментозного аборту в другому триместрі вагітності. проблеми
   репродуктивного здоров’я. 2008; 12: 100 – 111.
  4. Г. Б. Дікке, І. В. Сахаутдінова, Сучасні методи переривання вагітності на
   пізніх термінах. Акушерство і гінекологія. 2014; 1: 83 – 88.
  5. Н. Е. Кан, І. І. Баранов, Г. Б. Дікке, В. Л. Тютюнник, Медикаментозне завершення
   вагітності в терміни від 12 до 22 тижнів: показання, методи і результати.
   Акушерство і гінекологія. 2016 року; 4: 11 – 15.
  6. Клінічні рекомендації. Акушерство і гінекологія. Під ред. Л. В. Адамян, В. Н. Сєрова, Г. Т. Сухих, О. С. Філіппова. / Проблеми репродукції, 2014. – 471 с.
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
Чи боляче робити аборт без наркозу
Чи боляче робити аборт без наркозу?

Що таке медикаментозний аборт, і які відчуття після нього? Читайте думку фахівців про те, чи боляче робити медикаментозний аборт? Якщо ви перебуваєте в складній ситуації, ми допоможемо вам впоратися з психологічним стресом 0 800 300 375 Helpline

Читати далі »
Страждаєте після аборту?

Жінки повідомляють про почуття провини, жалю, горя та інші тривожні емоції після аборту (переривання вагітності). Це добре відомий побічний ефект аборту – постабортний синдром (ПАС).

Читати далі »