На яких термінах роблять хірургічний аборт?

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Штучне переривання вагітності – це психотравматична подія в житті жінки. Воно не проходить безслідно для організму, а в окремих випадках навіть може призвести до смерті. Тому для проведення цієї процедури мають бути серйозні соціальні чи медичні свідчення. Якщо Ви плануєте аборт тільки через життєві труднощі, то добре подумайте! Якщо у Вас є хоч найменші сумніви, зателефонуйте на гарячу лінію допомоги при незапланованій вагітності Helpline. Фахівці Центру нададуть Вам необхідну психологічну підтримку та убережуть від помилки.

Інструментальний або хірургічний аборт – метод позбавлення незапланованої вагітності, який використовується в крайніх випадках. Він проводиться із 6 по 12 тиждень вагітності. Після цього періоду у плода формується нервова система, робити аборт на пізніх термінах заборонено та дуже небезпечно для здоров’я. До 7 тижнів можна проводити виключно медикаментозний аборт або вакуум-аспірацію.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

ВООЗ вважає хірургічний аборт застарілим методом, однак цей спосіб досі залишається популярним на пострадянському просторі [1] .

Це операційне втручання. Процедура проводиться під загальним чи місцевим наркозом в умовах медичної клініки та лише за призначенням лікаря гінеколога. Проведенню цього виду переривання вагітності має передувати повне обстеження. Жінка має пройти УЗД органів малого тазу та здати певні лабораторні аналізи:

  • Аналіз сечі та ОАК;
  • Аналіз крові на ХГЛ, групу та резус-фактор;
  • Тести на ВІЛ, сифіліс, гепатит.

Як відбувається хірургічний аборт

Якщо немає жодних протипоказань, то лікар призначає день проведення операції та погоджує тип знеболювання. Оперативне втручання проводиться під наркозом та займає близько 30 хвилин.

Лікар за допомогою спеціальних хірургічних інструментів видаляє плодове яйце із порожнини матки та цервікального каналу. Ефективність цього виду аборту становить 97%.

Щоб уникнути ускладнень, ранній післяопераційний період пацієнтка повинна залишатися під наглядом лікаря, доки її стан не стабілізується. Якщо здоров’ю жінки нічого не загрожує, то виписка відбувається того ж дня.

Далі лікар прописує медикаментозну терапію, дає рекомендації щодо реабілітації та призначає дату контрольного візиту. Контрольний огляд та УЗД проводяться на 7 день після операції [3] .

Як правило, на відновлення після хірургічного припинення вагітності йде близько 2-3 тижнів. У цей час слід уникати фізичних навантажень, сексуальних контактів і водних процедур. На відновлення психоемоційного стану та гормонального балансу знадобиться до 6 місяців.

Пам’ятайте! Не буває безпечних абортів. Будь-який вид переривання вагітності завдає шкоди репродуктивній системі та становить небезпеку для життя жінки.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Використані джерела:

  1. ВООЗ, Безпечний аборт: рекомендації для систем охорони здоров’я з питань політики і практики. Друге видання. 2012;
  2. І.Б. Вовк, Аборт – предиктор порушень репродуктивного здоров’я жінки. Медичні газети України. Тематичний номер • Март 2014;
  3. Акушерство та гінекологія. Татарчук Т.Ф. та ін. До: Медицина. – 2013.
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту