Як часто можна робити медикаментозний аборт

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на vk

Наша країна належить до тих, де аборти офіційно не заборонені. Тому на ранніх стадіях жінка має право переривати вагітність за власним бажанням. Після 12 тижнів вагітність може бути припинена тільки за медичними або соціальними показаннями [1] .

Переривання періоду гестації – це маніпуляція, спрямована на припинення життєдіяльності живого організму, тому вона часто загрожує жінці серйозними ускладненнями. Піти на такий крок завжди дуже складно, але іноді не залишається вибору.

Якщо у Вас є право вибору та хоч найменші сумніви щодо аборту, не поспішайте! Подумайте про наслідки або зателефонуйте до Центру підтримки вагітних HelpLine. Тут Ви отримаєте кваліфіковану підтримку і дізнаєтеся який аборт краще зробити на ранньому терміні, якщо для цього є вагомі підстави.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Медикаментозне переривання вагітності: переваги та недоліки

Медикаментозне абортивне втручання – це один із методів переривання вагітності на ранніх термінах. Процедура має високу ефективність на термінах до 6-7 тижнів і проводиться лікарем гінекологом у медичних клініках, що мають відповідну ліцензію [5] .

Суть фармаборту у тому, що пацієнтка послідовно приймає препарати, які у комплексі викликають скорочення матки та відторгнення плодового яйця. Таким чином стимулюється природний викидень.

Переваги таблетованого аборту:

 • Психологічно цей метод аборту легше переноситься жінкою, аніж хірургічна операція під наркозом;
 • Репродуктивні органи не травмуються, що знижує ризики можливих ускладнень та виключає серйозні кровотечі;
 • Відбувається швидке відновлення менструального циклу (загалом за 28-30 днів).

Недоліки фармаборту:

 • Менш надійний, ніж хірургічний. Результат розтягується у часі та вплинути на нього гінеколог може лише за фактом ускладнень;
 • Тривалі кров’янисті виділення із статевих шляхів;
 • Прийом простагландинів викликає болючі скорочення матки;
 • Можливі алергічні реакцію препарати.

Регулярні обстеження у жіночій консультації – запорука впевненості жінки у своєму здоров’ї. Рекомендації фахівця допоможуть розібратися, скільки абортів можна зробити, а також уникнути неприємних наслідків і визначитися з подальшими діями.

Припинення вагітності на пізньому терміні, причини

Наказ МОЗ України №508 від 20 липня 2006 року регламентує можливість проведення штучного переривання вагітності за медичними показаннями у період до 22 тижнів вагітності включно. Але якщо на ранньому етапі можна використовувати вакуум-аспірацію або медикаментозний метод , то аборти після 12-го тижня можна виконувати лише інструментальним способом [2] .

Після 22-го тижня плід вважається життєздатним: за наявності показань до аборту після цього терміну лікарський консиліум вибирає спосіб розродження (це вже не вважається абортивним втручанням, а пологами).

Причини, з яких проводиться аборт на пізніх термінах:

 1. медичні показання (серйозні захворювання як з боку вагітної жінки, так і з боку плода);
 2. Соціальні показання (вагітність внаслідок згвалтування, смерть батька дитини, перебування жінки у місцях позбавлення волі та ін.) [4] .

Повний перелік показань для проведення аборту регламентується Наказом МОЗ України №423 від 24 травня 2013 року. У ньому вказуються стани, терміни та умови, за яких проводиться штучне припинення вагітності [3] .

Абортивне втручання у період після 12 тижнів вимагає укладання експертної комісії, до якої входять різні медичні фахівці.

Скільки абортів можна робити?

Однозначно відповісти на запитання “Як часто можна робити аборт?” – складно, оскільки кожен випадок є індивідуальним і залежить від особливостей організму. Але якщо часто робити аборти, це не може не вплинути на стан здоров’я жінки та наступні вагітності. Тому остаточне рішення завжди ухвалює лікар.

Скільки разів можна робити аборт? Якщо процедури проводились у допустимий період переривання вагітності, то обмежень за кількістю немає. Однак, чим травматичніший обраний метод, тим менше разів його можна застосовувати [6] !

Якщо це медикаментозний аборт, скільки разів його можна робити вирішувати Вам. Але пам’ятайте, що кожне наступне переривання може мати непоправні наслідки здоров’я.

Не наражайте себе на ризик! І перед тим, як думати про те, скільки разів можна робити аборт таблетками, подумайте про те, що перш за все Ви позбавляєте себе можливості мати сім’ю.

Наслідки аборту та відновлення після нього

Правильно проведене перше медикаментозне переривання в окремих випадках загрожує жінці серйозними наслідками. Варто завжди пам’ятати, що це стрес для організму, і в залежності від того, скільки абортів робить жінка, буде потрібно більш серйозна відновлювальна терапія.

Кров’яні виділення після фармаборту можуть бути до 20 днів, але протягом цього терміну не можна користуватися тампонами. Також не рекомендується відвідувати лазню та купатися у відкритих водоймах. Активне фізичне та статеве життя теж має бути на якийсь час призупинено. Лікар призначає пацієнтці для відновлення прийом гормональних протизаплідних засобів протягом досить тривалого терміну [7] .

Якщо після процедури ви відчуєте біль у животі, підніметься температура і з’являться специфічні виділення, негайно зверніться до лікаря. Це може бути показником те, що плодове яйце виведено в повному обсязі.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаемо та допоможемо

Використані джерела:

 1. Декларація Стосовно медичного аборту. Прийнята до Осло 08.1970 р.;
 2. Наказ МОЗ України №508 від 20 липня 2006;
 3. Наказом МОЗ України №423 від 24 травня 2013;
 4. Перелік медичний показань проведення штучного переривані вагітності від 12 до 24 тіжнів. Додаток до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.11.1993 р. №926;
 5. ВООЗ, Безпечний аборт: рекомендації для сістемздравоохраненія з питань політики і практики. Друге видання. 2012;
 6. Акушерство і гінекологія. Клінічні поради. 4-те вид. Під ред. В.М. Сєрова, Г.Т. Сухих. М.: “ГЕОТАР-медіа”, 2014;
 7. Попов, А.А. Штучні аборти / А.А. Попов. – М., 2002.
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
Де зробити аборт на великому терміні
Де зробити аборт на великому терміні?

До якого терміну можна робити аборт в Україні? Як проведення аборту вплине на вагітність в майбутньому? Якщо ви опинилися в складній ситуації, фахівці лінії допомоги при позапланової вагітності 0 800 300 375. Чи готові розділити всі негаразди анонімно і безкоштовно | Helpline

Читати далі »
Міні-аборт
Міні аборт – як проходить вакуум аспірація?

Що таке вакуум-аспірація? Чим небезпечний міні-аборт і які можуть бути ускладнення? Читайте думку гінекологів України. Є питання чи потрібна психологічна допомога, телефонуйте на гарячу лінію за телефоном 0 800 300 375 | HelpLine

Читати далі »
Аналізи для аборту
Які аналізи треба здати перед абортом – аналізи для аборту

Які аналізи треба здати перед абортом? Основні методи переривання вагітності! Якщо внутрішні сумніви не дають зробити самостійний вибір, наберіть телефон довіри 0 800 300 375. Ми допоможемо вам в будь-який час доби | Helpline

Читати далі »