На якому терміні не можна робити аборт?

Штучне переривання вагітності – це антигуманна маніпуляція, спрямовану припинення життєдіяльності живого організму. До того ж ця процедура завдає непоправної шкоди жіночому здоров’ю. Тому навіть опинившись у складній життєвій ситуації, задумайтеся, чи потрібно йти на такий серйозний крок. Ця процедура може і вирішить Вашу проблему, але водночас створить багато інших.

Якщо у Вас є хоч найменші сумніви – зателефонуйте на гарячу лінію допомоги вагітним Helpline, щоб отримати кваліфіковану допомогу та дізнатися який аборт можна проводити на вашому терміні та які у нього можуть бути наслідки.

Зважившись на аборт, обов’язково враховуйте терміни, коли його не можна робити. У цій статті ми розповімо Вам, які існують аборти і чому не можна робити аборт на пізніх термінах.

Законні терміни щодо аборту

Вся інформація щодо термінів проведення аборту в Україні міститься у Наказі МОЗ України №423 від 24.05.2013. Законом України визначено систему надання медичної допомоги при позаплановій вагітності, допустимий термін проведення аборту, а також показання та протипоказання до такої операції [4] .

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаємо та допоможемо

Ранній аборт – це штучне припинення вагітності тривалістю до 12 тижнів. Його правомірно проводити за бажанням вагітної жінки.

Пізній аборт проводиться в період від 12 до 22 тижнів та виключно за медичними показаннями. Як правило, це буває у випадках, коли погіршується стан здоров’я жінки та вагітність може призвести до поганих наслідків.

Аборт або нещастя у вигляді мимовільного переривання вагітності на термінах після 22 тижнів вже вважається викиднем [1] .

За даними МОЗ України, щороку в нашій країні проводиться близько 70 000 абортів, і ці цифри постійно зростають.

Безпечні терміни переривання вагітності

Якщо Ви все-таки зважилися перервати вагітність, потрібно визначити який метод припинення підійде саме у Вашому випадку. На сьогоднішній день у нашій країні проводяться такі аборти:

  1. Вакуумний (міні-аборт);
  2. Медикаментозний (таблетований);
  3. Хірургічний (інструментальний) [5] .

Оптимальний варіант переривання визначається лікарем гінекологом індивідуально після проведення необхідних досліджень. Лікар попередить про можливі ускладнення та розповість через скільки часу не можна буде робити аборт.

Кожен із методів має свої безпечні терміни проведення. З якого місяця не можна робити той чи інший аборт ми поговоримо далі.

За якого терміну не можна робити аборт методом вакуум-аспірації?

Міні-аборт проводиться на термінах до 6 тижнів, в окремих випадках допускається термін до 8 тижнів. Плодне яйце видаляється з порожнини матки спеціальним приладом, ушкодження стінок матки виключено.
Вакуум-аспірація вважається найбільш безпечним та менш травматичним методом припинення вагітності на ранніх термінах. Репродуктивна і гормональна системи у разі відновлюються швидко, а ускладнення зустрічаються дуже рідко.

У яких випадках не можна робити такий аборт? Як правило, за наявності інфекцій сечостатевої системи у гострій фазі.

Після якого терміну не можна робити аборт пігулками?

Медикаментозний аборт можливий у період до 6-7 тижнів. Вагітність після 8 тижнів – час, коли пізно робити аборт таблетками.

Проводиться процедура лише в умовах клініки та під наглядом медичного персоналу. Лікарські препарати підбирає лікар, купити в аптеці неможливо.

При такому штучному перериванні репродуктивна функція не порушується, а овуляція відновлюється у найкоротші терміни. А ще фармаборт може бути проведений у день звернення пацієнтки до клініки (за наявності необхідних аналізів та обстежень) [6] .

Терміни для проведення хірургічного аборту

Інструментальний аборт проводиться з 6 до 12 тижнів вагітності. Дана маніпуляція передбачає хірургічне втручання з використанням спеціальних інструментів для вишкрібання плода з порожнини матки. Проводиться кюретаж під загальним наркозом і потребує тривалішої госпіталізації [2] .

Чи можна переривати вагітність на пізніх термінах?

Чому не можна робити аборт після трьох місяців? Перервати вагітність після цього терміну можливо, але це відбувається лише за медичними рекомендаціями. Показання до пізнього аборту можуть стосуватися як стану матері, і плода.

Показання з боку вагітної:

  • Патологічні захворювання серцево-судинної системи;
  • Онкологічне захворювання;
  • Психічні відхилення;
  • Ниркова та печінкова недостатність;
  • Туберкульоз та багато іншого.

З боку плода:

  • Пороки внутрішньоутробного розвитку;
  • Завмерша вагітність;
  • Хромосомні відхилення [3] .

На термінах від 14 до 23 тижнів, зазвичай, проводяться штучні пологи. Застосовуються медикаменти, що стимулюють скорочення матки. Іноді проводиться мале кесарів розтин, коли робиться розріз у черевній стінці і плід витягується через нього.

До певного моменту жінка здатна самостійно вирішувати, після якого місяця не можна робити аборт. Але чи варто взагалі наражати своє життя на ризики? Адже на будь-яких термінах перервана вагітність може супроводжуватися фатальними наслідками. Навіть перший аборт може закінчитися важкими запальними процесами та подальшою безплідністю.

Зателефонуйте нам прямо зараз
0 800 300 375
Ми вислухаємо та допоможемо

Використані джерела:

  1. Закон України “Про охорону детства” від 26.04.2001 р.;
  2. Декларація Стосовно медичного аборту. Прийнята до Осло 08.1970 р.;
  3. Перелік медичний показань проведення штучного переривані вагітності від 12 до 24 тіжнів. Додаток до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.11.1993 р. №926;
  4. Наказ МОЗ України №423 «Про затвердження Порядку надання комплексної медичної допомоги вагітній жінці під час небажаної вагітності, форм первинної облікової документації та інструкцій щодо їх заповнення» від 24.05.2013;
  5. Аборти та використання засобів контрацепції в Україні Демоскоп Weekly, № 409-410, 8 – 21 лютого 2010 року;
  6. Клінічні поради. Акушерство і гінекологія. Під ред. Л. В. Адамян, В. Н. Сєрова, Г. Т. Сухих, О. С. Філіппова / Проблеми репродукції, 2014.
Автор статті:
Храпко Юрій Дмитрович – лікар акушер-гінеколог

Храпко Юрій Дмитрович

Акушер-гінеколог

ГО “Вся Україна”
ГО “Вся Україна”
Редакція сайту
Акції проти абортів
Акції проти абортів

Акції проти абортів в Україні і по всьому світу! Релігійні акції проти переривання вагітності і чого домагаються активісти? Не піддавайтеся паніці, якщо вас відвідують думки про аборт, зателефонуйте на гарячу лінію 0 800 300 375 поговоріть про свою проблему з фахівцем Helpline

Читати далі »